Reklama:


Koronawirus w MOL Lidze. Ruch nie pojedzie do Czech

Koronawirus w MOL Lidze. Ruch nie pojedzie do Czech
Niebieskie (przy piłce Polina Masałowa) rozegrają w najbliższy weekend nie dwa, lecz tylko jeden meczFot. Marcin Bulanda

Sobotnie spotkanie Zora Ołomuniec – KPR Ruch Chorzów w MOL Lidze zostało przełożone. W zespole z Czech wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę „Niebieskie” zagrają u siebie z inną drużyną z tego kraju.

Władze MOL Ligi przesłały do chorzowskiego klubu pismo, w którym informują o przełożeniu sobotniego (22.01.) meczu 15. kolejki. Zora Ołomuniec zmaga się bowiem z koronawirusem. Kilka zawodniczek otrzymało pozytywny wynik testu, kolejne mają objawy zakażenia.

Oprócz tego odwołany został mecz na szczycie Iuventa Michalovce (Słowacja) – Banik Most (Czechy), również z powodu COVID-19. Zakażenia wykryto w drużynie ze Słowacji, która 29 stycznia ma zagrać w Chorzowie z Ruchem (w 16. kolejce).

Po odwołaniu meczu w Ołomuńcu „Niebieskie” będą mieć nieco luźniejszy weekend – rozegrają nie dwa mecze, lecz tylko jeden. W niedzielę, 23 stycznia, w hali MORiS zmierzą się z czeskim zespołem Hazena Kynżvart. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości