Tężnia solankowa na placu Hutników szuka patrona. Teraz możesz go wybrać

Tężnia solankowa na placu Hutników szuka patrona. Teraz możesz go wybrać

Chorzowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we współpracy z Urzędem Miasta zapraszają na aukcję, w której do wygrania jest możliwość wyboru patrona tężni solankowej na placu Hutników w Chorzowie.

Działająca od 2020 roku tężnia solankowa na placu Hutników to miejsce niezwykle popularne, które – szczególnie przy dobrej pogodzie – gromadzi mieszkańców ceniących aktywny relaks połączony z dbaniem o zdrowie. Teraz poszukiwany jest patron tego miejsca. 

Wskazać go będzie mogła osoba lub instytucja, która zobowiąże się zapłacić największą kwotę na aukcji w ramach WOŚP. Pieniądze z tej aukcji trafią w całości na konto fundacji, która w tym roku zbiera środki na wsparcie okulistyki dziecięcej. Tężnia może zostać nazwana nazwiskiem osoby żyjącej lub postaci historycznej, albo nazwą przedsiębiorstwa. Przez rok o patronie będzie informowała specjalna tabliczka, która stanie na placu Hutników.

Aktualne oferta opiewa już na ponad 5 tys. złotych. Do końca licytacji pozostało jeszcze 8 dni. Aukcja dostępna jest tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa