ChLF. „Pomarańczowi” idą po awans

ChLF. „Pomarańczowi” idą po awans

Zwrot akcji w II lidze. Drużyna Orange traciła do lidera trzy punkty, teraz zaś… sama jest liderem z trzypunktową przewagą nad kolejnym zespołem. Z rozgrywek wycofana została Siekiera.

I LIGA: W miniony weekend zanotowaliśmy tylko jedną niespodziankę. Zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Dam Pack nie pozwolił się pokonać Klimzowcowi. Padł remis 3:3, który nie cieszy żadnej ze stron. Jeśli „Dampaki” – nadal bez zwycięstwa w tym sezonie – chcą jeszcze myśleć o uratowaniu miejsca w I lidze, muszą 30 stycznia pokonać sąsiada w tabeli – ZPM Kuś.

W meczu Bryki z Antmarem – zespołów, które plasują się tuż za podium – podobnie jak jesienią zwyciężyła ta pierwsza (tym razem 6:2). Bryka przedłużyła więc zwycięską serię (4 mecze z rzędu), ale teraz czekają ją arcytrudne wyzwania – z: Mateco, Fizjo Factory oraz Irex Gazem.

Drużyny z Top 3 odniosły kolejne zwycięstwa. Najtrudniejszą przeprawę miało Mateco, które minimalnie pokonało Victorię (5:4). Ciekawie przedstawia się walka o koronę króla strzelców. Na hat-trick Martina Markosyana z Fizjo Factory (12 bramek w sezonie) natychmiast… hat-trickiem odpowiedział Artur Zygarski z Irex Gazu (15 bramek).

11. kolejka
Victoria – Mateco 4:5

Wystop 2, Kłosek, Linkiewicz – Poloczek, D. Skorupa, K. Skorupa, Tukaj, Wolniewicz;
Autor Team – Fizjo Factory 3:7

Czopnik, D. Matusiak, Rudziński – Markosyan 3, Szczyrba 3, Krzyżowski;
Bryka – Antmar Silesia 6:2
Grosicki 3, Walczak, Wąsik, Wilczek – Gawlyta, Kujawa;
ZPM Kuś – Irex Gaz 0:5
Zygarski 3, Kaczmarczyk, Lokwenc;
Klimzowiec – Dam Pack 3:3
Budzik, Kucharczyk, Liksza – Colik, Cop, Lachowski.

Tabela: Irex Gaz 30 pkt. (11 meczów), Fizjo Factory 27 (11), Mateco 21 (10), Bryka 21 (11), Antmar Silesia 18 (11), Klimzowiec 13 (11), Autor Team 11 (10), Victoria 8 (11), ZPM Kuś 7 (11), Dam Pack 2 (11).

II LIGA: Sporo działo się w miniony weekend na zapleczu elity. Do meczu 11. kolejki jako lider przystępował Nattel Chorzów Stary, ale nieoczekiwanie przegrał z Contrą 1:2. Natychmiast wykorzystał to Orange, który w sobotę pokonał WSD 4:2, a dzień później… ponownie zmierzył się z tym zespołem, tym razem odrabiając zaległości. „Pomarańczowi” byli jeszcze skuteczniejsi, wygrywając 6:1. Przed weekendem tracili trzy punkty do drużyny z Chorzowa Starego, teraz zaś wyprzedzają Nattel o trzy „oczka”.

Skąd wzięły się zmiany w terminarzu? Po rozegraniu pierwszej rundy drużyna KS Siekiera Piła została wycofana z rozgrywek (z powodu nieopłacenia drugiej raty wpisowego). Wszystkie wyniki meczów z udziałem Siekiery anulowano.

11. kolejka
Pro Banking – Tajfun 2:5

Michalik, Osoba – Mączka 2, K. Łojek 2, Świerk;
Contra – Nattel Chorzów Stary 2:1
Swatek 2 – Cencora;
WSD – Orange 2:4
Sabalski 2 – Malordy 2, Ritter, Winczakiewicz;
Stokson – Koreja.pl 2:1
Gros, Wylegała – Olszewski;

Mecz zaległy
Orange – WSD 6:1

Krawczyk 3, Lenert, Malordy, Rybacki – Sabalski.

Tabela: Orange 24 pkt. (9 meczów), Nattel 21 (9), Tajfun 18 (8), Stokson 16 (9), Contra 11 (9), WSD 6 (9), Koreja.pl 4 (8), Pro Banking 3 (9).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa