Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn – praktyczne i ozdobne

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn – praktyczne i ozdobne

Męskie okulary przeciwsłoneczne to akcesorium, który nie tylko bardzo pozytywnie wpływa na prezencję, ale również znacznie ułatwia życie o każdej porze roku – a zwłaszcza latem. Jednak aby mieć pełen komfort ich użytkowania, warto przyjrzeć się kilku parametrom. Nie istnieją bowiem jedne, uniwersalne okulary przeciwsłoneczne męskie.
Czym różnią się od siebie męskie okulary przeciwsłoneczne?

Rzeczą zasadniczą, która różni od siebie okulary przeciwsłoneczne męskie, są zarówno oprawki, jak i same szkła. Te pierwsze powinno się dobierać się kształtem do twarzy, jednak w przypadku drugich sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Dlaczego? Otóż w ich przypadku znaczenie mają zastosowane filtry – w zależności od ich rodzaju oraz siły okulary dają inne efekty. Nie bez znaczenia jest również barwa samych szkieł, wpływająca na jakość widzenia.

Okulary przeciwsłoneczne męskie mają chronić przed blaskiem słonecznym. To, w jakim stopniu to robią, zależy od mocy zastosowanego filtra UV. Oznacza on poziom ochrony i dzieli się na pięć kategorii. Najmocniejsza to kategoria 4 – jednak nie nadaje się ona dla kierowców. Kategorię 4 można polecić na upalne, letnie dni dla osób nie prowadzących pojazdów mechanicznych. Kategorie 2 i 3 nadają się zarówno do noszenia na co dzień, jak i prowadzenia samochodów. Pozostałe pomagają w podkreśleniu stylu i przeznaczone są na mniej słoneczne dni oraz do używania w pomieszczeniach.

Jeśli chcesz mieć pełen komfort widzenia, wówczas warto wybrać szkła posiadające dodatkowe powłoki: polaryzacyjną lub/i antyrefleksyjną. Pierwsza neutralizuje odblaski – od wody, światła słonecznego odbijanego w szybach pojazdów, śniegu, kałuż po deszczu itp. Druga ma za zadanie zniwelować szkodliwe refleksy. Dzięki temu do oka trafia więcej światła, a co za tym idzie – obraz jest wyraźny. To zdecydowanie zwiększa komfort noszenia okularów przeciwsłoneczne.

Postaw na styl!

Decydując się na okulary przeciwsłoneczne męskie warto postawić nie tylko na zaawansowane rozwiązania, ale również najlepszy styl – czyli modele wiodących marek na rynku, jak Ray Ban, Dolce Gabbana, Gucci, Prada czy Dior. Te nazwy już same w sobie gwarantują najwyższą jakość wykonania, a co za tym idzie – możesz spodziewać się maksymalnej wygody. 

Takie właśnie okulary znajdziesz w przystępnych cenach w salonach oraz sklepie online Trendy Opticians. Zobacz już dzisiaj dostępną ofertę i wybierz okulary, które staną się stałym elementem Twojego wizerunku!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa