1,8 miliona złotych wsparcia dla Ruchu

1,8 miliona złotych wsparcia dla Ruchu
foto. Marcin Bulanda

Radni zagłosowali „za”, w związku z czym Ruch Chorzów otrzyma 1,8 miliona złotych wsparcia finansowego z miasta. Zostanie ono zrealizowane za pomocą wykupu pakietu akcji.

Decyzję poprzedziła pogłębiona dyskusja o sytuacji, w której znajduje się Ruch Chorzów. Aktualne wyzwania, wyniki i nadzieje przedstawił z mównicy Pan Seweryn Siemianowski. Prezes Ruchu Chorzów podsumowywał dotychczasową współpracę klubu z Miastem Chorzów – jednym z największych udziałowców spółki.

– Nie ma Ruchu bez miasta, ale też nie ma miasta bez Ruchu. To naczynia połączone. Odbudowa klubu nie byłaby możliwa gdyby nie Miasto Chorzów, ale też kibice. Za wszystkie te elementy bardzo dziękujemy, bo na pewno ma to ogromny wpływ na odbudowę. Kibice muszą zrozumieć, że Miasto Chorzów wspiera Ruch – mówił Seweryn Siemianowski, Prezes Ruchu Chorzów.

Aktualna sytuacja Ruchu Chorzów jest coraz lepsza. Klub awansował do II ligi, gdzie aktualnie zajmuje 3. miejsce. Wiosną Niebiescy będą walczyli o awans do wyższej ligi. Klub wychodzi na prostą również z finansami – wypłaty i zobowiązania są płacone na bieżąco. Klub znacząco rozwinął sprzedaż pamiątek i gadżetów klubowych, a sieć partnerów Ruchu znacząco się powiększyła.

– Z tego miejsca chciałbym podziękować Panu Prezesowi i wszystkim zaangażowanym za pracę na rzecz odbudowy Ruchu. Wokół Prezesa Siemianowskiego zebrał się zespół osób młodych, pełnych energii, którym zależy na klubie. Widać, że przynosi to efekty – wskazywał Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa