„Jest pięknie!”. Chorzowianie pokazali zdjęcia z igrzysk

„Jest pięknie!”. Chorzowianie pokazali zdjęcia z igrzysk
Chorzowianka Monika Hojnisz-Staręga wystartuje w igrzyskach po raz trzeci. Podobnie jak jej mąż, biegacz narciarski, Maciej Staręga (na małym zdjęciu)Fot. instagram.com/monia_hojnisz/ (instagram.com/maciej.starega/)

Duża grupa polskich sportowców dotarła już do Chin i przebywa w wiosce olimpijskiej. W tym gronie jest biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga oraz jej mąż, biegacz narciarski Maciej Staręga. Oprócz nich Chorzów w Pekinie reprezentować będzie dwoje trenerów.

Za tydzień w Pekinie rozpoczną się XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie (4-20 lutego). Reprezentacja Polski liczy 57 sportowców. Razem z nimi do Azji udało się 71 osób z kadry towarzyszącej (m.in. trenerzy, lekarze, fizjoterapeuci). W czwartek duża grupa polskich sportowców dotarła do wioski olimpijskiej w Zhangjiakou (jednej z trzech – pozostałe zlokalizowane są w Pekinie i Yanqing). Przebywać w niej będą m.in. biathloniści, biegacze narciarscy czy skoczkowie narciarscy (ci ostatni wylecą na igrzyska 31 stycznia).

W kadrze na igrzyska olimpijskie mamy także czworo chorzowian. Będziemy trzymać kciuki za Monikę Hojnisz-Staręgę (AZS AWF Katowice), dla której to już trzeci olimpijski start (po Soczi 2014 i Pjongczang 2018). Biathlonistka z Chorzowa marzy o medalu, który byłby ukoronowaniem jej wieloletniej kariery.

Monika-Hojnisz Staręga pokazała w piątek w mediach społecznościowych zdjęcie z przygotowywania sprzętu biathlonowego.

Fot. instagram.com/stories/monia_hojnisz

Chorzowiance towarzyszy w Chinach jej mąż – również olimpijczyk, biegacz narciarski Maciej Staręga. Reprezentuje on UKS Rawa Siedlce, gdyż pochodzi z tego miasta, ale od pewnego czasu jest mieszkańcem Chorzowa (w październiku 2021 r. wziął udział w „Chorzowskiej Dysze” i bez większych problemów ją wygrał).

Maciej Staręga – dla niego także będzie to trzeci olimpijski start – po przylocie do Chin regularnie zamieszcza w social media filmy i zdjęcia z wioski olimpijskiej w Zhangjiakou i tras biegowych. Poniżej można zobaczyć, jak przedstawia się budynek, w którym mieszkają Polacy, a także stołówka, która przypomina raczej… call center (każde stanowisko jest oddzielone przegródką).

Fot. instagram.com/stories/maciej.starega

W sztabie szkoleniowym Biało-Czerwonych znalazło się także dwoje trenerów z naszego miasta – Adam Kołodziejczyk, główny trener kadry biathlonowej, a także Agnieszka Cyl, asystent trenera (na co dzień prezes UKS Biathlon Chorzów i trener tego klubu).

– Jest pięknie! – mówi Agnieszka Cyl na filmach, które nagrała na biathlonowej arenie i zamieściła na Instagramie. W tle widzimy m.in. olimpijskie skocznie w Zhangjiakou.

Fot. instagram.com/stories/aga.cyl.official

Przypomnijmy, że Agnieszka Cyl sama była olimpijką. Startowała w 2010 r. w Vancouver, a jej najlepszym wynikiem było siódme miejsce w biegu indywidualnym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa