ChLF. Złoto wewnętrzną sprawą potentatów?

ChLF. Złoto wewnętrzną sprawą potentatów?

Wszystko wskazuje na to, że Irex Gaz i Fizjo Factory rozstrzygną między sobą sprawę mistrzowskiego tytułu. Mateco, które mogło im zagrozić, po raz drugi w tym roku straciło punkty. Arcyciekawą sytuację mamy na czele II ligi.

I LIGA: W sezonie 2012/13 złoto w ChLF zdobył Marex (obecnie Irex Gaz), zaś srebro Budoserwis (Fizjo Factory). Od tego momentu tylko raz inna drużyna potrafiła zburzyć ten porządek, zajmując któreś z dwóch czołowych miejsc (w 2016 r. dokonał tego Klimzowiec, który ustąpił tylko Budoserwisowi).

Po ostatniej kolejce wszystko wskazuje na to, że i w tym sezonie potentaci nie dopuszczą nikogo do walki o tytuł. Kilka tygodni temu mocno zagrażało im Mateco (które wygrało zarówno z Irex Gazem, jak i Fizjo Factory!). Jednak zespół ten rozpoczął rok od sensacyjnej porażki z ZPM Kuś, a w minioną niedzielę uległ rozpędzonej Bryce 1:4.
Efekt jest taki, że trzecie w tabeli Mateco wyprzedza Brykę tylko lepszą różnicą bramek, ale za to jego strata do Irex Gazu i Fizjo Factory wynosi już (odpowiednio): dziewięć i sześć punktów. Faworyci zręcznie bowiem unikają potknięć, księgując co niedzielę trzy „oczka”.

Zwraca uwagę wynik meczu Fizjo Factory – Victoria (4:3). Drużyna Grzegorza Wyszki po raz czwarty z rzędu okazała się gorsza od rywala o jedną bramkę (wcześniej 4:5 z Mateco, 1:2 z Bryką i 0:1 z Antmarem). A bez zwycięstw może być ciężko o zachowanie statusu pierwszoligowca, tym bardziej, że przeciwnicy nie próżnują. ZPM Kuś wygrał z Dam Packiem 8:0 i wydostał się ze strefy spadkowej (spychając do niej właśnie Victorię).

Przed tygodniem Klimzowiec niespodziewanie stracił punkty w starciu z ostatnią ekipą tabeli. Najwyraźniej ten zimny prysznic podziałał na niego mobilizująco, bo w 12. kolejce pokonał wyżej notowany Antmar 3:2, przerywając serię meczów bez wygranej (trwała od 5 grudnia).

Mecz zaległy
Mateco – Autor Team 5:1

D. Skorupa 2, K. Skorupa, Dańko, Szałkowski – Czopnik.

12. kolejka
Dam Pack – ZPM Kuś 0:8

Gadomski 3, Kowalski 2, Piekarski 2, Niśkiewicz;
Antmar Silesia – Klimzowiec 2:3
Grzybowski, R. Świętek – Budzik, Kucharczyk, Pleszak;
Irex Gaz – Autor Team 3:1
Zygarski 2, Tarnówka – Fic;
Fizjo Factory – Victoria 4:3
Golly 2, Śliwa, Szczyrba – Dylewski 2, Marcin Winciersz;
Mateco – Bryka 1:4
Brysz – Grudzień 3, Wąsik.

Tabela: Irex Gaz 33 pkt., Fizjo Factory 30, Mateco 24, Bryka 24, Antmar Silesia 18, Klimzowiec 16, Autor Team 11, ZPM Kuś 10, Victoria 8, Dam Pack 2.


II LIGA: W ostatnich sezonach Contra była jednym z kandydatów do awansu, ale w tej edycji zanotowała serię porażek, po której ma zbyt dużą stratę do czołówki. W dalszym ciągu stać ją jednak na to, by urywać punkty najlepszym. Przed tygodniem pokonała Nattel, teraz zaś zremisowała z liderem Orange (dla którego była to dopiero druga strata punktów w tym sezonie).

Do końca rozgrywek pozostały tylko cztery kolejki, a walka o awans zapowiada się pasjonująco. Orange ma tylko punkt przewagi nad Nattelem (który wygrał ze Stoksonem) oraz Tajfunem (zdobył w miniony weekend sześć „oczek”, pokonując WSD i – w meczu zaległym – Koreję).

Dwa i pół miesiąca czekali na jakąkolwiek zdobycz zawodnicy Pro-Banking. Przerwali serię porażek (6), ale po remisie z Koreja.pl nadal plasują się na końcu stawki.

12. kolejka
Nattel Chorzów Stary – Stokson 6:3
Manjura 2, Dobrowolski, Duda, Lipiarz, Nowak – Sadło 2, Wylegała;
Orange – Contra 2:2
Malordy, Ritter – Swatek, Szrama;
Tajfun – WSD 2:1
Mączka, Świerk – Sabalski;
Koreja.pl – Pro-Banking 3:3
Dornia 2, Mazurek – Klimas 2, Michalik.

Mecz zaległy
Tajfun – Koreja.pl 3:1

Czapura, Mączka, Trzampel – Olszewski.

Tabela: Orange 25 pkt., Nattel 24, Tajfun 24, Stokson 16, Contra 12, WSD 6, Koreja.pl 5, Pro-Banking 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa