Reklama:


Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Fali w Parku Śląskim

Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Fali w Parku Śląskim

Zarząd Parku Śląskiego ogłosił przetarg na budowę Nowej Fali. Legendarne kąpielisko, na które przyjeżdżały rodziny z całej aglomeracji, ma zyskać nowe życie.

Nowa Fala ma być wypełniona licznymi atrakcjami. Dla najmłodszych dzieciaków przygotowano dwa wodne place zabaw, gdzie zamontowane zostaną m.in. tryskające gejzery, armatki, fontanny i zamek na wodzie z niewielkimi zjeżdżalniami. Dla tych nieco starszych przeznaczona będzie tzw. mokra bańka, czyli miękka, nadmuchiwana i zwieńczona fontanną kopuła, na którą można się wspinać. Nie zabraknie również zjeżdżalni – ma być ich pięć, otwartych i zamkniętych, z czego najdłuższa będzie miała 100 metrów. Dla miłośników pływania przygotowane zostaną trzy tory – po 25 metrów długości każdy. Zachowana zostanie też kultowa wieża do skoków (z dwoma poziomami – 3 i 5 metrów).

A ponadto: basen z falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody w zmodernizowanym kompleksie wyniesie łącznie 3500 metrów kwadratowych. Będzie też plaża z leżakami, mały amfiteatr i strefa gastronomiczna. Obiekt zyska m.in. nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu, który po modernizacji pomieści ponad 2 tys. gości. 

Zadanie zostanie realizowane w ramach unijnego programu Jessica. Ogłoszenie przetargu poprzedzone było bardzo intensywnymi pracami administracyjnymi. Na podstawie koncepcji opracowano projekt budowlany. W wakacje minionego roku zmienił się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, dzięki czemu zarząd Parku Śląskiego uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę. Zgodnie z ogłoszonym przetargiem wykonawca na realizację zadania będzie miał 420 dni od momentu podpisania umowy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości