WOŚP w Chorzowie. Zeszłoroczny wynik pobity

WOŚP w Chorzowie. Zeszłoroczny wynik pobity

Wiemy, ile udało się zebrać w Chorzowie podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota jest wyższa od ubiegłorocznej.

103 430, 84 zł – tyle pieniędzy zebrano na rzecz okulistyki dziecięcej w ramach tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok wcześniej zgromadzono nieco ponad 95 tys., co było dotychczasowym rekordem.

– Moje wielkie podziękowania dla organizatorów, artystów, którym – pomimo nagłych zmian i niesprzyjającej aury – tak sprawnie udało się przeprowadzić Wielki Finał w naszym mieście. No i teraz ta najważniejsza informacja ze chorzowskiego sztabu WOŚP: zeszłoroczny wynik został pobity – napisał na Facebooku prezydent Andrzej Kotala.

Przypomnijmy, że w trakcie 30 Finału WOŚP udało się w sumie zebrać 136 282 325 złotych, co stanowi najwyższą kwotę w historii. Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i był pierwszym dedykowanym okulistyce dziecięcej. Pieniądze na ten cel zbierało 120 tysięcy wolontariuszy i około 1700 sztabów w Polsce i 29 krajach świata.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa