Marność i przemijanie. Refleksyjnie w Galerii MM.

Marność i przemijanie. Refleksyjnie w Galerii MM.

Miejska Galeria Sztuki MM zaprasza na wystawę malarstwa Piotra Murawy, zatytułowaną „-x-=+”. Ekspozycja potrwa do końca miesiąca. Otwarcie zaplanowano na 7 lutego.

Piotr Murawa jest Absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (Wydział Malarstwa w pracowni prof. Wacława Taranczewskiego). Brał udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. we Francji, Japonii, Austrii, Niemczech, Holandii, na Węgrzech, w Jugosławii, Bułgarii i Czechach. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Historii Katowic i Muzeum Śląskiego oraz w prywatnych kolekcjach.

Artysta jest laureatem Nagrody Głównej i Nagrody Prezesa ZPAP w Konkursie „Obraz Roku” 2005. Mieszka i tworzy w Katowicach.

– Zapraszam do zwiedzenia wystawy. Malarstwo Piotra Murawy jest wyjątkowo klimatyczne. Chorzowska prezentacja jego prac podejmuje temat przemijania. Kilka spośród obrazów sięga do symboliki vanitas. Można będzie też odnaleźć nawiązania do starych mistrzów, takich jak Vermeer – mówi Aleksandra Rej, kierownik Galerii MM.

Przypominamy, że ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiczną, w pomieszczeniach wystawienniczych obowiązują maseczki zakrywające usta i nos.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa