Reklama:


X Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta za nami

X Zawody w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta za nami

Dziesiąta edycja Zawodów w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów przeszła do historii. Jak zwykle nie brakowało sportowych emocji i dobrej zabawy.

Do walki o Puchar stanęło w tym roku niemal 90 narciarzy, startujących w 12. kategoriach wiekowych, kategorii OPEN kobiet i mężczyzn oraz kategorii rodzinnej. Organizowany przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie turniej rozpoczął się punktualnie o 10:00. Zawodnicy mieli do pokonania trasę slalomu giganta w dwóch przejazdach. O końcowym rezultacie decydowała suma obu czasów.

Początkowo zwiastujący utrudnienia deszcz, który padał od rana nad stacją narciarską Wisła – Cieńków, ustał, dzięki czemu zawody mogły odbyć się w bardzo sprzyjających warunkach. Imprezie towarzyszyła sportowa, rodzinna atmosfera, a o bezpieczeństwo narciarzy zadbała chorzowska oraz cieszyńska policja, której narciarski patrol był obecny przez całe wydarzenie. Funkcjonariusze poprowadzili również dla najmłodszych krótkie spotkanie oraz konkurs z nagrodami, które miały zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa na stoku.

Najlepszym narciarzom pamiątkowe medale, puchary i statuetki oraz nagrody rzeczowe wręczyli Prezydent Andrzej Kotala oraz Przewodniczący Rady Miasta Waldemar Kołodziej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości