Reklama:


W Chorzowie stanął nowy punkt wymazowy

W Chorzowie stanął nowy punkt wymazowy

Od czwartku, 10 lutego, przy tężni na Placu Hutników działa punkt pobrań materiału do badań w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

By wykonać badanie wystarczy mieć aktualne skierowanie na wymaz, nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się. Punkt już od najbliższego czwartku będzie czynny codziennie w godzinach 12.00-18.00. To już drugi taki punkt w Chorzowie – pierwszy zlokalizowany jest w szpitalu przy ul. Strzelców Bytomskich.

Lokalizacja nowego punktu wymazowego wzbudziła kontrowersje wśród mieszkańców. Tężnia solankowa jest bowiem popularnym miejscem spacerowym, a jej położenie – tuż obok rynku, centrum przesiadkowego, licznych sklepów i Urzędu Miasta – sprawia, że każdego dnia przechodzi tamtędy wiele osób, które teraz mogą być dodatkowo narażone na kontakt z wirusem. Miasto odpiera zarzuty, tłumacząc, że zimą tężnia jest wyłączona, a umiejscowienie kontenera w samym centrum umożliwia łatwy dostęp do badania. Na wiosnę, gdy tężnia zostanie uruchomiona, wymazy nie będą już tam prowadzone.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości