Święto futsalu w Chorzowie! Marex i Clearex zagrają w MP do lat 17

Święto futsalu w Chorzowie! Marex i Clearex zagrają w MP do lat 17

Od piątku do niedzieli (11-13 lutego) w hali MORiS rozgrywane będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu do lat 17. W gronie finalistów są dwie drużyny z Chorzowa: Marex (gospodarz MMP) oraz Clearex. Wstęp na mecze jest wolny.

Clearex trafił do grupy 1, w której zmierzy się z: MOKS Białystok, OMS ZSOiT Jantar Ustka oraz PSV Łódź. Z kolei Marex (w jego składzie występują zawodnicy Centrum Szkolenia Ruch Chorzów) wystąpi w grupie 3 i zagra kolejno z: FC Silesia BOX Siemianowice Śląskie, Borem Regut oraz UKS Futsal Nowiny.

Marex – jako gospodarz finałów – nie musiał walczyć o awans w eliminacjach. Inaczej przedstawia się droga Cleareksu do finałów MMP. Młodzież pięciokrotnego mistrza Polski rozegrała aż trzy turnieje eliminacyjne. W grudniu ub. roku zajęła drugie miejsce na turnieju w Katowicach, zaś w styczniu 2022 r. najpierw wygrała turniej w Tychach, a później była druga na turnieju w Krakowie, zapewniając sobie awans do MMP.

Tytułu bronić będzie Rekord Bielsko-Biała (wystąpi w gr. 2), który przed rokiem okazał się najlepszy w finałach rozgrywanych w Białymstoku. Przypomnijmy, że tym turnieju znakomicie spisali się futsalowcy Mareksu. Zdobyli brązowy medal MMP, ustępując jedynie Rekordowi oraz MOKS Białystok.

Finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17 w Chorzowie rozpoczną się w piątek (11.02.) o godz. 13.00 w hali MORiS. W ten dzień, a także w sobotę (12.02.) toczyć się będzie rywalizacja w grupach. Na niedzielę (13.02.) zaplanowano ćwierćfinały (od godz. 9.00), półfinały (godz. 13.00 i 14.00), mecz o 3. miejsce (godz. 15.00) oraz finał (godz. 16.00).

Mecze trwać będą 2×12 minut z zatrzymywaniem czasu. Zapraszamy kibiców do hali przy ul. Dąbrowskiego. Wstęp na spotkania MMP jest wolny.

Podział na grupy MMP do lat 17
Grupa 1: Clearex Chorzów
, MOKS Białystok, OMS ZSOiT Jantar Ustka, PSV Łódź.
Grupa 2: Futsal T Przeworsk, Wermet SMS Słupsk, Rekord Bielsko-Biała, Polonia Leszno.
Grupa 3: Marex Chorzów, FC Silesia BOX Siemianowice Śl., GKS Futsal Nowiny, Bór Regut.
Grupa 4: Constract Lubawa, Okocimski Brzesko, Red Dragons Pniewy, Piast Gliwice.

Mecze chorzowskich drużyn w fazie grupowej (11-12 lutego)
Gr. 1

Clearex – MOKS Białystok, piątek, godz. 13.00
Clearex – OMS ZSOiT Jantar Ustka, sobota, godz. 9.20
Clearex – PSV Łódź, sobota, godz. 15.10

Gr. 3
Marex
– FC Silesia BOX Siemianowice Śl., piątek, godz. 17.10
Marex – Bór Regut, sobota, godz. 12.40
Marex – GKS Futsal Nowiny, sobota, godz. 19.20

Mecze będzie można także oglądać w internecie. Poniżej zamieszczamy link do transmisji z piątkowych spotkań.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa