Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Sprawca zbiegł 

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych. Sprawca zbiegł 

Śmiertelnym potrąceniem zakończył się wypadek przy alei Wojska Polskiego w Chorzowie. Potrąconych zostało dwóch mężczyzn – ojciec z synem.

Mężczyźni przechodzili przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych kiedy uderzył w nich Opel Corsa. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a potrąceni trafili do szpitala: 51- letni syn w stanie ciężkim, a jego 83-letni ojciec w stanie krytycznym. Starszy z mężczyzn niestety zmarł. 

Po wezwaniu na miejsce zdarzenia policjanci szybko ustalili sprawcę, w czym pomogli okoliczni świadkowie i monitoring miejski. Sprawca przyznał się do potrącenia i ucieczki z miejsca zdarzenia. Pojazd zaparkował kilkadziesiąt metrów dalej od swojego miejsca zamieszkania. Kierowca, który jak się okazało nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu, tłumaczył się funkcjonariuszom, że początkowo nie zauważył pieszych wchodzących na przejście, a potem było już za późno, aby uniknąć zderzenia.

Kierujący Oplem był trzeźwy. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości