Rozpoczynają się Rodzinne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu na Stadionie Śląskim

Rozpoczynają się Rodzinne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu na Stadionie Śląskim

12-13 lutego oraz 24-25 lutego, na Stadionie Śląskim, tuż obok lodowiska, będzie można spróbować swoich aż w 10 zimowych konkurencjach.

Będzie można postrzelać z broni laserowej w biathlonie, rozegrać mecz hokeja lub minihokeja, rywalizować w curlingu, ścigać się na sankach, poszusować deską snowboardową czy pościgać się na łyżwach.To wszystko w ramach Rodzinnych Igrzysk Zimowej Akademii, które rozpoczną się już w najbliższą sobotę.

Impreza dedykowana jest dla dzieci. Każdy uczestnik może spróbować swoich sił w różnych konkurencjach – za udział w nich przyznawane będą pieczątki. Za zdobycie odpowiedniej ich ilości przyznawane będą nagrody. Do zdobycia, prócz dyplomów i medali będą także specjalne chusty, a na najlepszych czekają rękawiczki, czapka, a nawet kurtka zimowa.

Czterodniowa zabawa będzie odbywała się pod czujnym okiem honorowych gości – dwóch srebrnych medalistek mistrzostw świata w biathlonie oraz brązowej medalistki mistrzostw świata w snowboardzie. Krystyna Guzik pojawi się 12 i 13 lutego, Paulina Ligocka będzie gościem 12 lutego, a Weronikę Nowakowską, będzie można spotkać 25 lutego. Ambasadorki wydarzenia opowiedzą o swoich sukcesach i przybliżą wszystkim tajniki biathlonu i snowboardu. Nie zabraknie również czasu na zdobycie ich autografu czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

Dodatkową atrakcją będzie strefa historii, gdzie prezentowane będą stroje olimpijskie od Igrzysk w Lillehammer aż do Igrzysk w Vancouver oraz repliki różnych medali olimpijskich m.in. z Vancouver, Soczi, PyeongChangu, a także z Pekinu.

Szczegółowy program imprezy dostępny jest na stronie internetowej Stadionu Śląskiego.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości