Reklama:


Zagraniczne wzmocnienie Ruchu. Serb podpisał kontrakt

Zagraniczne wzmocnienie Ruchu. Serb podpisał kontrakt
Nowy piłkarz Niebieskich Vanja Marković i prezes Ruchu Seweryn SiemianowskiFot. ruchchorzow.com.pl

27-letni Vanja Marković został nowym zawodnikiem Ruchu Chorzów. Pomocnik z Serbii występował już w Polsce w latach 2013-17 – w barwach Korony Kielce

W rundzie jesiennej w kadrze Ruchu znajdowali się tylko polscy piłkarze, teraz uległo to zmianie. Z czternastokrotnym mistrzem Polski związał się Vanja Marković. Podpisał kontrakt do końca sezonu, z opcją przedłużenia o dwa lata.

– Cieszę się, że wracam do Polski. Kocham ten kraj, dobrze się w nim czuję i chciałem znów tutaj grać. Zdaję sobie sprawę, jakim klubem jest Ruch. Grałem przeciwko niemu jeszcze w Ekstraklasie. Ruch zasługuje na to, by tam wrócić. Cel na ten sezon jest sprecyzowany. Zrobię wszystko, by pomóc drużynie w jego realizacji, a przy okazji przypomnieć o sobie w Polsce – powiedział Vanja Marković, cytowany przez stronę klubową.

Pomocnik z Serbii występował m.in. w FK Zemun i Partizanie Belgrad, następnie był zawodnikiem Korony Kielce (w latach 2013-2017 rozegrał w niej 67 meczów w Ekstraklasie, w których strzelił 2 gole). Po wyjeździe z Polski grał w klubach z: Macedonii (Vardar Skopje), Portugalii (SC Farense), Węgier (Kaposvari Rakoczi FC), Gruzji (Torpedo Kutaisi), Bośni i Hercegowiny (FK Sloboda). Pierwszą część sezonu 2021/22 spędził w Indonezji. W barwach drużyny Persiraja Banda Aceh zagrał w 17 spotkaniach.

Marković to piąty zawodnik sprowadzony zimą przez Ruch. Wcześniej na Cichą trafili: Remigiusz Szywacz, Piotr Stępień, Kamil Chiliński i Paweł Żuk.

Przed wznowieniem zmagań ligowych „Niebiescy” rozegrają jeszcze dwa sparingi: z Podhalem Nowy Targ (16 lutego, na Kresach, godz. 13.00) oraz ze Skrą Częstochowa (19 lutego, na Cichej, godz. 17.00). Drugą część sezonu rozpoczną 27 lutego – meczem u siebie z Lechem II Poznań (godz. 17.15).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa