Pierwsi lokatorzy odebrali mieszkania przy ul. Miarki

Pierwsi lokatorzy odebrali mieszkania przy ul. Miarki

Mieszkania przy ul. Karola Miarki 40 mają już swoich lokatorów. W środę, 16 lutego, mogli oni oficjalnie wejść do swoich czterech kątów.

Nowopowstały kompleks mieszkaniowy przy ul. Karola Miarki 40 składa się z 77 mieszkań. W 35 z nich zamieszkają chorzowscy seniorzy. To największa inwestycja miasta, jeśli chodzi o budowę nowych mieszkań komunalnych.

– Mieszkania są wykończone „pod klucz”. Wyposażono je chociażby w sanitariaty, kafelki i panele. Część z nich posiada balkony lub tarasy. Cieszę się, że dziś możemy już oficjalnie zajrzeć do tych komfortowych mieszkań wraz z ich nowymi lokatorami – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Część lokali przystosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – mają poszerzane drzwi i system przycisków przywołujących pomoc. W każdej klatce schodowej funkcjonuje nowoczesna winda, a na terenie budynku mieszczą się garaże i miejsca postojowe.

– Wszędzie się stawia na ludzi młodych i to dobrze, ale taka inicjatywa to dla nas szansa. W końcu każdy będzie kiedyś seniorem. Już byłam w nowym mieszkaniu. Mam teraz piękny balkon. Już niebawem będę kwiatki sadziła i piła na nim kawkę – opowiada Grażyna Guziałek, nowa lokatorka.

Budowa kosztowała 18 milionów złotych z czego 8 mln złotych to dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Do zamieszkania w nowym budynku uprawnionych jest już 35 najemców, którzy wzięli udział w miejskich programach mieszkaniowych dla seniorów i rodzin. Pozostałe mieszkania zostaną przydzielone w ramach kolejnych programów i listy oczekujących w PGM.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa