Prezentacja i sparing na Cichej. Ruch zaprasza na rozgrzewkę przed ligą

Prezentacja i sparing na Cichej. Ruch zaprasza na rozgrzewkę przed ligą
19 lutego Niebiescy najpierw zaprezentują kadrę na rundę wiosenną, a potem zmierzą się ze Skrą CzęstochowaFot. Marcin Bulanda

Fani Ruchu będą mieć w sobotę (19.02.) przedsmak emocji ligowych. O godz. 17.00 na Cichej rozpocznie się ostatni zimowy sparing „Niebieskich” – ze Skrą Częstochowa. Kwadrans wcześniej drużyna zaprezentuje się kibicom.

Sześć meczów kontrolnych rozegrali tej zimy piłkarze chorzowskiego Ruchu. Pokonali Sandecję Nowy Sącz (5:3), Śląsk Świętochłowice (6:1) oraz Podhale Nowy Targ (3:2), zremisowali z Rekordem Bielsko-Biała (2:2) i GKS Jastrzębie (2:2), a jedynej porażki doznali w spotkaniu z Widzewem Łódź (0:1). Ostatnim sparingpartnerem „Niebieskich” będzie dwunasty zespół Fortuna I ligi, Skra Częstochowa.

Spotkanie Ruch – Skra odbędzie się w sobotę, 19 lutego, na stadionie przy ul. Cichej. Początek o godz. 17.00, warto jednak przyjść nieco wcześniej. Na godz. 16.45 zaplanowana została bowiem prezentacja zespołu prowadzonego przez Jarosława Skrobacza.

Bramy stadionu zostaną otwarte o godz. 16.00 (wejście bramą główną przy hali MORiS lub przez Strefę Kibiców), a prezentację i sparing będzie mogło obejrzeć maksymalnie 999 osób. Kibice zasiądą na trybunie głównej oraz sektorze nr 1. Do wejścia upoważniają specjalne cegiełki, które będą rozdawane przez wolontariuszy. Ci ostatni będą także zbierać pieniądze do puszek na rzecz akcji „102 tys. zł na 102. urodziny Ruchu”.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz o punkty eWinner 2. ligi „Niebiescy” rozegrają w niedzielę, 27 lutego, z Lechem II Poznań na stadionie przy Cichej (o godz. 17.15).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa