Reklama:


Bezpłatna mammografia w Chorzowie

Bezpłatna mammografia w Chorzowie

We wtorek, 8 marca, w Chorzowie stanie mobilna pracownia mammograficzna. Bezpłatne badania po raz pierwszy w 2022 roku będą mogły wykonać panie, które urodziły się w 1972 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie stacjonowała przy ul. 3 Maja 185 (obok marketu Kaufland) w godzinach 10.00-17.00. W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone i nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. By z niego skorzystać konieczna jest rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie www.mammo.pl/formularz.

Mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości