Zbiórka dla Tarnopola. Gigantyczna pomoc mieszkańców

Zbiórka dla Tarnopola. Gigantyczna pomoc mieszkańców

Ogłoszona wczoraj zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla Tarnopola spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Chorzowa.

Przypomnijmy: Władze Tarnopola zwróciły się o pomoc do Miasta Chorzów, prosząc o zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Chorzów w porozumieniu z Tarnopolem zorganizuje konwój humanitarny. Zbiórka ruszyła dziś o 12:00 i punktualnie o tej godzinie pojawili się pierwsi darczyńcy. Ich strumień przelewał się przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej nieustannie. Część mieszkańców zostawiła dary, inni spontanicznie zaangażowali się w pomoc pracownikom CIM w segregowaniu i pakowaniu otrzymanych przedmiotów.

Zbiórka potrwa przynajmniej do piątku, 4 marca. Dary można przynosić na ul. Dąbrowskiego 7 w najbliższą niedzielę w godzinach 15:00 – 20:00 i w tygodniu w godzinach 8:00 – 19:00.

Pytacie, czego jest najwięcej, a czego brakuje. Na ten moment wydaje się, że jest dość ubrań (również dla dzieci), żywności, pampersów. Najmniej jest środków opatrunkowych, bandaży, leków itd. Potrzebujemy też kartonów lub skrzynek – weźmiemy każdą ilość! – napisało Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa