Reklama:


Nowy pingwin wykluty w chorzowskim zoo okazał się samcem!

Nowy pingwin wykluty w chorzowskim zoo okazał się samcem!
Pierwszy pingwin w chorzowskim zoo okazał się chłopcem. Teraz nosi dumne imię Coco.fot. zoo Chorzów

Wreszcie znamy odpowiedź na pytanie, które trapiło nas od dawna! Pierwszy pingwin wykluty w chorzowskim ZOO okazał się samcem. Od dziś nazywa się Coco.

Przypomnijmy, że w październiku ubiegłego roku w chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin peruwiański z gatunku Humboldta. Grupa tych osobników, które wróciły na Śląsk w 2020 powiększyła się do 16 nielotów.

Maluch rósł jak na drożdżach i prawidłowo się rozwijał. Wszyscy, którzy śledzili jego losy oczekiwali odpowiedzi na kluczowe pytanie: jest chłopcem czy dziewczynką?

Stwierdzenie tego faktu w przypadku pingwina nie należy do najłatwiejszych zadań i trzeba było trochę na to poczekać. W tym czasie zoo prowadziło konkurs na imię dla nowego mieszkańca. Oczywiście należało zgłaszać propozycje męskie i żeńskie.

Dziś Śląski Ogród Zoologiczny za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że pingwin wykluty w Chorzowie jest samcem! Jednocześnie wybrane zostało imię – Coco.

Ostatecznie wybór padł na imię proste, dźwięczne i międzynarodowe – jeśli w przyszłości koordynator hodowli pingwinów zadecyduje o wyjeździe pingwinka do zagranicznego zoo, jego nowi opiekunowie nie będą mieli problemu z wymową i zapamiętaniem imienia – czytamy w komunikacie chorzowskiego zoo.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości