Na co zwrócić uwagę kupując koszulki do karmienia?

Na co zwrócić uwagę kupując koszulki do karmienia?

Pierwsze miesiące po urodzeniu dziecka są niezwykle trudne dla młodej mamy, musi się nauczyć wielu czynności pielęgnacyjnych i rozróżniać sposób komunikowania potrzeb przez malucha. Jedną z najważniejszych jest uczucie głodu, które dziecko sygnalizuje bardzo dobitnie, a jeśli czeka zbyt długo to trudniej je później uspokoić. Dlatego niezwykle ważna jest szybka reakcja mamy na pierwsze sygnały.

Karmienie piersią bywa trudne i kłopotliwe, nie każda kobieta rodzi się z tą umiejętnością, bardzo często musi się tego zwyczajnie nauczyć. Nie warto sobie utrudniać życia, więc dobrze postawić na choć jeden czynnik ułatwiający proces karmienia a będzie to na pewno dobór odpowiedniej odzieży do karmienia.

Dlaczego warto sięgnąć po koszulki do karmienia?

Koszulki to podstawa garderoby niemal każdej kobiety, jest to niezwykle uniwersalny element, który można nosić do spodni, spódnicy a nawet legginsów. Różnorodność krojów sprawia, że można ją dopasować do każdego typu figury. Koszulki przylegające do ciała lub oversizowe, krótsze topy i dłuższe modele – dla każdego coś dobrego. Niestety, zwykłe koszulki mogę nie sprawdzić się w przypadku karmienia, bo żeby maluch miał swobodny dostęp do piersi, mama nierzadko musi odsłonić plecy, brzuch i biust. To sytuacja niezbyt komfortowa, zwłaszcza w miejscach publicznych. Dodatkowo t-shirty sprzed ciąży mogą zwyczajnie nie pasować na figurę młodej mamy, która jeszcze nie zdążyła wrócić do formy sprzed ciąży. Koszulki do karmienia w takim przypadku pomogą ukryć mankamenty.

Na co zwracać uwagę kupując koszulki do karmienia?

Najważniejsze to elementy konstrukcji koszulki, które mają ułatwić karmienie, zazwyczaj są to warstwy materiału założone na siebie (tzw. zakładki), zamki, zatrzaski i guziki. Wszystko to pozwoli niemowlęciu szybko dostać się do biustu a jednocześnie zapewni mamie dyskrecję. Elementy te muszą być dobrze wszyte i nie powinny podrażniać skóry mamy. Dobrze, żeby nie rzucały się w oczy i nie zniekształcały ani sylwetki, ani kroju koszulki do karmienia.

Nie tylko jakość tych detali ale też samego materiału i nadruku (jeśli występuje) są niezwykle istotne. Przede wszystkim stawiajmy na tkaniny jak najbardziej naturalne, oraz na takie, które posłużą jak najdłużej w warunkach częstego prania.

Ciekawy i modny wzór to może mniej ważny czynnik wyboru, ale jednak nie bez znaczenia. Młoda mama wciąż chce się czuć kobieco, wciąż może podążać za trendami, a przede wszystkim może wyglądać estetycznie i po prostu ładnie.

Dobrze jest też stawiać na polskie firmy, dzięki czemu nie tylko wspieramy polską gospodarkę, również w postaci małych, lokalnych biznesów ale też możemy przypuszczać, że taki producent czuwa nad wszystkimi swoimi produktami. To właśnie gwarantuje nam sklep koszulove.com, który oferuje swoim klientkom świetną jakość w dobrej cenie. Zarówno koszulki do karmienia jak i inne ubrania dla matek karmiących sprawdzą się w tej pięknej drodze, jaką jest karmienie piersią.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa