Ponad 15 tys. wejść na ślizgawkę! MORiS kończy i podsumowuje sezon na lodowiskach

Ponad 15 tys. wejść na ślizgawkę! MORiS kończy i podsumowuje sezon na lodowiskach
To już koniec sezonu na lodowiskach. Na kolejną ślizgawę trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Po zimowej aurze nie ma na ten moment śladu, a temperatura na zewnątrz jest coraz wyższa. W związku z tym Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu ogłosił koniec sezonu na lodowiska.

Lodowiska w Chorzowie zawsze cieszą się ogromną popularnością, ale coraz cieplejsze temperatury nie sprzyjają korzystaniu z uroków ślizgawki. W związku z tym MORiS ogłosił wczoraj zakończenie bieżącego sezonu.

Przypomnijmy, że tej zimy otwarto dwie ślizgawki – jedną na rynku, a drugą w Chorzowie Batorym przy Kompleksie Sportowym „Hajduki”. Amatorzy łyżwiarstwa rozpoczęli jazdy 1 grudnia ubiegłego roku. Zgodnie z oficjalnymi statystykami ze ślizgawek skorzystano 15 tys. razy.

– Dziękujemy za tak liczną frekwencję. Mamy nadzieję, że nowa lokalizacja przypadła Wam do gustu, o czym świadczy tak duża liczba sprzedanych biletów! – czytamy na stronie Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Oprócz standardowych jazd na chorzowskich lodowiska odbyło się kilka wydarzeń. Na ślizgawkę tradycyjnie przybył Święty Mikołaj i wręczył najmłodszym prezenty. Następnie 29 stycznia podczas finału 30. finału WOŚP miało miejsce „Niebieskie Lodowisko”, a 12 lutego Zimowy Turniej Rodzinny.

– Dziękujemy za wspólną zabawę podczas ślizgawek i mamy nadzieję, że spotkamy się znów pod koniec tego roku! – zapowiadają pracownicy chorzowskiego MORiS-u.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa