Jutro koniec zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy. Miasto uruchomiło konta na darowizny pieniężne

Jutro koniec zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy. Miasto uruchomiło konta na darowizny pieniężne
Zbiórka darów organizowana w Chorzowie przeszła najśmielsze oczekiwania. Teraz potrzebne jes wsparcie finansowe.fot. UM Chorzów

Akcja pozyskiwania darów dla Tarnopola dobiega końca. Miasto wydało w tej sprawie komunikat, a także uruchomiło kolejną możliwość wsparcia dla naszych wschodnich sąsiadów.

Zbiórka na rzecz mieszkańców Ukrainy przybrała w Chorzowie naprawdę spore rozmiary. W akcję zaangażowała się niezliczona ilość mieszkańców, firm i instytucji. Centrum Integracji Międzypokoleniowej gdzie gromadzone są dary przysłowiowo pęka w szwach.

Planowane zakończenie akcji odbędzie się jutro. W związku z tym władze Chorzowa apelują do osób i podmiotów, które w ramach wspólnego prowadzenia działań prowadziły pośrednie punkty zbiórki, aby także wzięły to pod uwagę i również zaprzestały dalszego magazynowania darów.

– Przypominamy, że jutro kończymy przyjmowanie darów w Centrum Integracji Międzypokoleniowej – zarówno od osób fizycznych jak i organizacji! Tym samym prosimy o zakończenie wszystkich zbiórek odbywających się na terenie naszego miasta – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Nie oznacza to, że pomoc staje się niemożliwa. Potrzebne są także środki finansowe. W związku z tym magistrat poinformował o uruchomieniu specjalnych kont bankowych. Każda osoba, firma czy instytucja dysponująca możliwościami finansowymi może przekazać za ich pośrednictwem darowiznę w dowolnej kwocie na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Podczas wpłaty należy pamiętać o właściwym tytule przelewu, który powinien mieć następującą formę: „Darowizna na zabezpieczenie pobytu uchodźców z Ukrainy”.

Numery rachunków bankowych:

  • Wpłaty w złotówkach na rachunek:

90 1050 1214 1000 0090 8155 5394 

  • Wpłaty w EURO, również z zagranicy na rachunek:

PL 68 1050 1214 1000 0090 8155 5402

KOD SWIFT:  INGBPLPW

Wszystkie informacje można zweryfikować TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa