Kolejni juniorzy związali się z Ruchem profesjonalnymi umowami

Kolejni juniorzy związali się z Ruchem profesjonalnymi umowami
Kolejne talenty z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów otrzymały szansę na zaistnienie w profesjonalnym futbolu.fot. Ruch Chorzów

Z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów ponownie wypływają na szerokie wody uzdolnieni zawodnicy. Swoją przyszłość z klubem związali Igor Stasiński i Mateusz Talaga.

Niebiescy za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowali, że kolejni juniorzy z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów otrzymali szansę na zaistnienie w poważnym futbolu. Igor Stasiński oraz Mateusz Talaga parafowali profesjonalne umowy z klubem, obowiązujące do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

– Cieszę się, że związałem moją przyszłość właśnie z Ruchem. To niesamowite uczucie i ogromna motywacja do dalszej pracy – mówi Igor Stasiński na łamach strony internetowej klubu.

Obaj zawodnicy mają niespełna po 17-lat. Mateusz Talaga urodził się 15 kwietnia 2005 r., w Świętochłowicach. Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Józefce Chorzów. Występuje w formacji obronnej lub na pozycji środkowego pomocnika. Stasiński przyszedł na świat w Rudzie Śląskiej. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnej Pogoni. Jest graczem ofensywnym mającym świetne cechy do gry jako napastnik.

Zawodnicy na Cichą trafili w 2020 r. Podczas rundy wiosennej mieli miejsce w podstawowym składzie drużyny juniorów młodszych występującej w CLJ U17. Dodatkowo w lutym w barwach Marexu zdobyli wicemistrzostwo Polski w futsalu U17.

– Obaj są utalentowanymi zawodnikami, którzy z powodzeniem rywalizowali już ze starszymi kolegami. Byli mocnymi punktami drużyny w meczach mistrzowskich – mówi dla klubowej strony dotychczasowy trener zawodników, Paweł Drapała. – Myślę, że dzięki ciężkiej pracy i odrobinie szczęścia mają duże szanse, żeby grać z powodzeniem w zawodowej piłce – dodaje.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa