W niedzielę szczepienia dla rodzin w Zespole Szpitali Miejskich

W niedzielę szczepienia dla rodzin w Zespole Szpitali Miejskich

Najnowsze statystyki związane z pandemią COVID-19 w dalszym ciągu nie napawają optymizmem. W kraju odnotowano ponad 14 tys. zakażeń. ZSM odpowiada na tą sytuację szczepieniami dla rodzin.

Zniesienie części obostrzeń, a także sytuacja z wojną na Ukrainie zepchnęła na dalszy plan kwestię pandemii COVID-19. W dalszym istotna jest jednak profilaktyka szczepień.

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców przeprowadzi w najbliższą niedzielę, tj. 6 marca w godzinach 11.00 – 13.00 szczepienia dla rodzin. Za jednym razem będzie można zaszczepić siebie, a także dzieci. Skorzystać z oferty mogą wszyscy, niezależnie od tego czy potrzebują dawki pierwszej, drugiej lub przypominającej.

Punkt szczepień zlokalizowany jest w miejscu przychodni przyszpitalnych (wejście D).

Liczba zakażeń nadal wysoka

Zgodnie z najnowszym raportem Ministerstwa Zdrowia minionej doby odnotowano 14 068 zakażeń COVID-19, w tym 1 547 ponownych zachorowań. Na samym Śląsku ilość przypadków wyniosła 769. Najgorzej sytuacja wygląda na Mazowszu gdzie stwierdzono 2380 zakażeń.

Łączna liczba zgonów to 266 osób, z których 76 zmarło bezpośrednio na skutek COVID-19, a 190 przez współistnienie wirusa z innymi chorobami. Na samym Śląsku życie straciło 21 osób.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa