Reklama:


Plus 18 w derbach. „Niebieskie” wróciły na szczyt tabeli

Plus 18 w derbach. „Niebieskie” wróciły na szczyt tabeli
Aż dziewięć bramek w meczu derbowym ze Zgodą zdobyła Natalia Kolonko, rozgrywająca NiebieskichFot. Marcin Bulanda

Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów udanie rozpoczęły wyjątkowo intensywny miesiąc. W Rudzie Śląskiej wysoko pokonały Zgodę, dzięki czemu odzyskały prowadzenie w I lidze.

W ostatnim czasie „Niebieskie” rozgrywają pierwszoligowe mecze kilka dni po najgroźniejszym rywalu w walce o awans – MTS Żory. Obie drużyny idą na razie łeb w łeb (przegrały po jednym spotkaniu, pozostałe mecze rozstrzygały na swoją korzyść).

W piątkowy wieczór Ruch mierzył się ze Zgodą Ruda Śląska, w zaległym spotkaniu 14. kolejki I ligi. W hali w Bielszowicach zrobił to, co do niego należało i odzyskał pozycję lidera.

W pierwszych 10 minutach rudzianki kilka razy zaskoczyły „Niebieskie”. Potrafiły nawet zdobyć dwie bramki, grając w osłabieniu. Dzięki temu remisowały z Ruchem 5:5.

Gdy jednak chorzowianki uszczelniły defensywę, Zgoda seryjnie zaczęła gubić piłkę. Ruch wyprowadzał kontrę za kontrą, nieuchwytna dla rywalek była Sabina Radlak. Wystarczyło 10 minut, by z 5:5 Ruch odjechał na 13:5. Do tego z linii siedmiu metrów precyzją popisywała się Natalia Kolonko. Egzekwowała pięć rzutów karnych w tej połowie i zdobyła pięć bramek.

– Wiadomo, że na początku trzeba było wybadać rywalki. To nie tak, że odpuściłyśmy w pierwszych minutach. Były nasze błędy, ale później dążyłyśmy do tego, żeby ich nie popełniać. Myślę, że wynik to odzwierciedla – powiedziała nam Karolina Jasinowska, kołowa „Niebieskich”.

Już po pierwszej połowie Ruch miał 10 bramek przewagi. Po zmianie stron chorzowianki nie uniknęły problemów (dwuminutowe kary, a także czerwona kartka dla Poliny Masałowej za faul), ale ich dominacja nie podlegała dyskusji. Efektem było wysokie zwycięstwo 38:20.

Warto podkreślić, że wszystkie zawodniczki z pola (12), które zagrały w Rudzie Śląskiej, wpisały się na listę strzelczyń. Najczęściej robiła to Natalia Kolonko (9 bramek), pięciokrotnie trafiła Michalina Gryczewska.

– W tym meczu był czas na to, żeby wszystkie dziewczyny, które w ostatnich dwóch spotkaniach miały mniej minut, mogły się wykazać – podsumował trener Ruchu Jarosław Knopik.

KPR Ruch i MTS Żory po 13 spotkaniach mają na koncie po 36 punktów. Kolejny mecz w I lidze „Niebieskie” rozegrają 19 marca, z ChKS PŁ Łódź, w hali MORiS. Wcześniej jednak wystąpią dwukrotnie w MOL Lidze – 11 marca z Tatranem Stupava (na wyjeździe), a następnie 16 marca z Iuventą Michalovce (w Chorzowie).

14. kolejka I ligi (grupa B)
Zgoda Ruda Śląska – KPR Ruch Chorzów 20:38 (11:21)
Zgoda:
Zimowska, Gontarek, Boruta – M. Krzysteczko 4, Nawrocka 5, Szewczyk, Kita 2, Szydełko, Zawada 1, Cieślik 1, Korbel 2, Zalewska 1, Chruścińska, D. Krzysteczko 1, Tukaj 3.
Ruch: Ciesiółka, Knapik, Fornalczyk – Jasinowska 4, Wilczek 2, Iwanowicz 3, Kolonko 9, Doktorczyk 2, Kiel 1, M. Gryczewska 5, Masiuda 1, Radlak 4, Grabińska 3, Stokowiec 3, Masałowa 1.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości