Śląskie uruchomiło bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy

Śląskie uruchomiło bazę mieszkaniową dla uchodźców z Ukrainy
fot. www.slon.pics - pl.freepik.comBaza mieszkaniowa ułatwi uzyskiwanie, a także udzielanie pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Poszukiwanie przez Ukraińców schronienia, a także zgłoszenie swojej gotowości do jego udzielenia jest teraz o wiele prostsze. Województwo uruchomiło specjalną platformę mieszkaniową.

Pomoc dla Ukraińców, którzy uciekają ze swojego kraju ze względu na wojnę, którą wywołała Federacja Rosyjska przybiera różną formę. Część osób ma możliwość i decyduje się udzielić schronienia uchodźcom we własnych domach.

Województwo śląskie utworzyło portal: www.slaskiedlaukrainy.pl, który jest bazą mieszkaniową dla Ukraińców. Portal przeznaczony jest dla osób prywatnych, które chcą udzielić schronienia potrzebującym w sposób bezinteresowny. Strona nie jest do użytku samorządów, ich jednostek organizacyjnych, a także działań komercyjnych.

Witryna prowadzona jest w języku polskim, a także ukraińskim. W łatwy sposób można sprawdzić listę osób szukających noclegu, a także listę aktualnej bazy lokalowej. Dostępne są także dwa formularze, jeden przeznaczony dla zaoferowania noclegu, a drugi dla osób, które go poszukują.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa