ChLF. Takiej kolejki nie było. Obaj faworyci ponieśli straty

ChLF. Takiej kolejki nie było. Obaj faworyci ponieśli straty

Po raz pierwszy w tym sezonie dwie najlepsze drużyny I ligi straciły punkty w ten sam weekend. Irex Gaz powiększył jednak przewagę nad Fizjo Factory. W II lidze o krok od wywalczenia awansu jest Orange.

I LIGA. Równo miesiąc trwała przerwa w rozgrywkach ChLF. Najwyraźniej nie posłużyła ona dwóm zespołom przewodzącym stawce. Najpierw Fizjo Factory – po raz drugi w sezonie! – przegrał z Mateco 1:4. Występujący po nim lider Irex Gaz także nie zdołał odnieść zwycięstwa, zremisował z Bryką 3:3. Tym samym zwiększył przewagę nad najgroźniejszym rywalem z trzech do czterech punktów.

W następnej kolejce (13 marca, godz. 9.40) przekonamy się, czy Mateco pójdzie za ciosem i podobnie jak w pierwszej rundzie pokona po raz drugi także Irex Gaz. A jeśli dodamy do tego, że 20 marca czeka nas hit Irex Gaz – Fizjo Factory, to emocji w najbliższym czasie nie zabraknie.

Ciekawie zapowiada się także walka o utrzymanie. Victoria przerwała fatalną serię (sześć meczów bez zwycięstwa, pięć porażek z rzędu), nie dała szans Dam Packowi i opuściła strefę spadkową. „Pod kreską” znajduje się ZPM Kuś, który nie sprostał Antmarowi, ale w bardzo niebezpiecznej sytuacji jest także Autor Team (sześć meczów bez zwycięstwa).

W najbliższych tygodniach drużyny te rozstrzygną kwestię utrzymania między sobą. W 15. kolejce Autor Team zagra z ZPM Kuś, w 16. kolejce ZPM Kuś z Victorią, zaś w 17. kolejce Victoria z Autor Teamem. Jedna z tych ekip pożegna się z I ligą.

14. kolejka
Fizjo Factory – Mateco 1:4

Śliwa – Ćwielong, Petrus, Piasecki, Wolniewicz;
Irex Gaz – Bryka 3:3
Kubicki, Tarnówka, Wysocki – Cuber, Kozłowski, Walczak;
Dam Pack – Victoria Klimzowiec 0:6
Wystop 2, Chmielowski, Dylewski, Linkiewicz, Marcin Winciersz;
Klimzowiec – Autor Team 4:3
Błaszczyk 2, Karwiński, Kucharczyk – B. Drzyzga 2, Czopnik;
Antmar Silesia – ZPM Kuś 6:2
Grzybowski 3, R. Świętek 2, Kubara – Kacprzak, Kowalski.

Tabela: Irex Gaz 37 pkt., Fizjo Factory 33, Mateco 30, Bryka 25, Antmar Silesia 21, Klimzowiec 20, Autor Team 12, Victoria 11, ZPM Kuś 11, Dam Pack 3.

II LIGA: Piłkarze Orange są już jedną nogą w elicie. W sobotę wygrali ze Stoksonem 4:1, a dzień później punkty stracił walczący o awans Tajfun (3:6 ze Stoksonem w meczu zaległym). Już w najbliższą sobotę, 12 marca, „Pomarańczowi” będą mogli świętować. Wystarczy im remis w  spotkaniu z Tajfunem.

14. kolejka
Pro Banking – WSD 2:4

Szczygielski 2 – Banaszak, Sabalski, Skiba, Woronko;
Koreja.pl – Contra 1:3

Zygmunt – Fleger, Molo, Swatek;
Orange – Stokson 4:1
Rybacki 2, Marcinek, Winczakiewicz – Stolecki;
Mecz Tajfun – Nattel Chorzów Stary został przełożony

Mecz zaległy
Tajfun – Stokson 3:6
Mączka 2, K. Łojek – Dobias 3, Pasikowski, Rybarek, Sadło.

Tabela: Orange 31 pkt. (12 meczów), Nattel 27 (11), Tajfun 24 (11), Stokson 19 (12), Contra 18 (12), WSD 9 (12), Koreja.pl 5 (12), Pro Banking 4 (12).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa