Już jutro 5.edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”

Już jutro 5.edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”
Jutro ponownie chorzowianki będą mogły oddać swoje włosy w ramach akcji fundacji Rak'n Roll.fot. własne

Już jutro w dwóch salonach fryzjerskich w Chorzowie odbędzie się 5. edycja akcji „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”.

Fundacja Rak’n Roll już piąty raz organizuje cieszącą się coraz większą popularnością akcję „Daj Włos! Dziewczyny dla dziewczyn”. Całość polega na oddaniu włosów, które zostaną przeznaczone na wykonanie peruk dla osób, które w wyniku chorób i leczenia straciły swoje włosy.

– Peruki z naturalnych włosów są refundowane przez NFZ do wysokości limitu – 250 zł, a ich cena jest wysoka. Dlatego od 11 lat pomagamy kobietom w trakcie chemioterapii wyglądać dobrze – w Programie Daj Włos! otrzymują one peruki bezpłatnie. Każdy może obciąć włosy w dobrym celu i przekazać je do Rak’n’Rolla. Dalej powędrują do perukarni Rokoko, która zrobi dla Pań wygodne i piękne peruki – czytamy na stronie fundacji.

W celu wzięcia udziału w akcji niezbędne jest zachowanie kilku zasad, w innym wypadku włosy nie będą nadawały się do wykonania peruki. Muszą być naturalne lub farbowane. W grę nie wchodzą natomiast rozjaśniane. Oprócz tego długość włosów przeznaczonych do obcięcia to min. 25 cm.

W Chorzowie akcja odbędzie w dwóch salonach: „Mc Hair” przy ul. Wolności 110 i salonie „Viktoria” Katarzyna Paluch przy ul. 3 Maja, od godziny 10.00 – 13.00.

Udział jest bezpłatny, a ilość uczestników ograniczona. Organizatorzy gwarantują wykonanie profesjonalnej usługi fryzjerskiej. Dodatkowo każdy darczyńca otrzyma pamiątkowy upominek.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości