Reklama:


Kolejny junior związał swoją przyszłość z Ruchem. Gasz podpisał profesjonalną umowę

Kolejny junior związał swoją przyszłość z Ruchem. Gasz podpisał profesjonalną umowę
Mateusz Gasz to kolejny junior, który związał swoją przyszłość z Ruchem i podpisał profesjonalną umowę.fot. Ruch Chorzów

Ruch Chorzów dba o właściwą przyszłość klubu. Profesjonalną umowa z Niebieskimi związał się kolejny utalentowany junior.

W ubiegłym tygodniu 14-krotny Mistrz Polski poinformował o podpisaniu profesjonalnych kontraktów z Igorem Stasińskim oraz Mateuszem Talagą. Do swoich kolegów dołączył kolejny utalentowany gracz.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejni juniorzy związali się z Ruchem profesjonalnymi umowami

Swoją przyszłość z Ruchem związał 17-letni Mateusz Gasz. Podpisał on z Niebieskimi umowę ważną do 30 czerwca 2024 r.

– Bardzo się cieszę z tego kontraktu. To dla mnie duży zaszczyt i wyróżnienie. Dziękuję władzom Klubu za to, że mnie zauważyli i dają szansę. Marzę, by w przyszłości grać w pierwszej drużynie Ruchu – mówi Mateusz Gasz dla oficjalnej strony klubu.

Gasz urodził się 28 stycznia 2005 w Rudzie Śląskiej. Swoją karierę rozpoczynał w lokalnej Pogoni, a do Ruchu trafił w 2019 roku. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika Podczas rundy jesiennej był podstawowym zawodnikiem drużyny juniorów młodszych, a zimą został przeniesiony do zespołu U19. Na swoim koncie ma także tytuł wicemistrza Polski U17 w futsalu, który zdobył w barwach Marexu.

– Mateusz to zawodnik bardzo utalentowany. Jesienią w Centralnej Lidze Juniorów U17 był jednym z pierwszych wyborów przy ustalaniu wyjściowego składu. Cechuje go systematyczność i pracowitość na treningach. Występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. Posada świetne uderzenie z dystansu, co w poprzedniej rundzie zaowocowało pięcioma zdobytymi bramkami – ocenia w wypowiedzi dla klubowych mediów Paweł Drapała, trener juniorów młodszych Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości