Reklama:


Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach chorzowskich policjantów

Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w rękach chorzowskich policjantów
Mężczyzna poszukiwany przez organy ścigania w Niemczech wpadł podczas rutynowej kontroli.fot. Policja Śląska

Kolejna osoba poszukiwana zagranicznym nakazem została zatrzymana. Mężczyzna ścigany przez niemiecką policję wpadł podczas rutynowej kontroli w Chorzowie.

Policjanci z Chorzowa podczas rutynowego patrolu zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi. Po sprawdzeniu danych mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 43-latka i umieścili w areszcie. Wspomniany nakaz został wydany w Niemczech, gdzie przeciwko poszukiwanemu toczy się postępowanie. Sąd zdecyduje teraz o jego ekstradycji do kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Policja przestrzega, że osoby osoby poszukiwane międzynarodowymi nakazami często bywają bardzo niebezpieczne i odpowiadają za takie przestępstwa jak zabójstwa, gwałty czy rozboje.

– Widząc takie osoby powinno się powiadomić policję w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru poszukiwanego oraz czasu i miejsca, w którym ostatni raz był widziany – apelują chorzowscy mundurowi.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości