Próbował oszukać 90-latkę metodą „na policjanta”

Próbował oszukać 90-latkę metodą „na policjanta”

Oszuści próbujący wyłudzić pieniądze od seniorów ponownie uaktywnili się w Chorzowie. Nie poradzili sobie jednak z 90-letnią mieszkanką, która wykazała się odpowiednią czujnością.

Policjanci z Chorzowa w ostatnim okresie odnotowali zwiększoną aktywność telefonicznych oszustów, którzy dzwonią do seniorów. Systematyczna profilaktyka wzbudza jednak u starszych osób coraz większą czujność.

Przekonał się o tym oszust, który zadzwonił do 90-letniej chorzowianki. Mężczyzna przedstawił się jako policjant i poinformował kobietę, że jej wnuk spowodował wypadek i potrzebne są pieniądze, aby nie trafił do więzienia.

Po zakończeniu rozmowy seniorka nabrała podejrzeń, co do wiarygodności rozmówcy i próbowała skontaktować się z członkami rodziny. Kiedy to się nie udało 90-latka postanowiła o całej sprawie poinformować dyżurnego chorzowskiej policji.

Mundurowi udali się do kobiety. Dodatkowo tej udało się porozmawiać z rodziną, która zdementowała informację o wypadku. Policja zajęła się namierzeniem oszusta.

– Apelujemy do czytających tę informację, przekażcie swoją wiedzę dalej. Przypominanie i uczulanie najbliższych na tego typu działalność oszustów może zapobiec utracie oszczędności. Warto też porozmawiać ze starszą sąsiadką i sąsiadem. Traktujmy to jako nasz obywatelski obowiązek – tłumaczą chorzowscy policjanci.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa