Reklama:


Miasto zaprasza na Koncert Ukraińskiej Piosenki

Miasto zaprasza na Koncert Ukraińskiej Piosenki
Na scenie MDK Lompy odbędzie się wyjątkowy koncert dla obywateli Ukrainy.fot. MDK Lompy

W Chorzowie odbędzie się kolejna inicjatywa na rzecz mieszkańców Ukrainy. Uchodźcy mogą wziąć udział w specjalnym koncercie piosenki ukraińskiej.

Miasto Chorzów od samego początku wojny na Ukrainie aktywnie stara się pomagać obywatelom tego kraju. Głównym działaniem była zbiórka darów organizowana w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, a także gotowość do przyjęcia uchodźców.

Ważne jest także sfera zapewnienia potrzebującym namiastki normalności w sferze codziennego życia. W związku z tym w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie przy ul. Lompy 13 organizowany jest Koncert Pieśni Ukraińskich.

Miasto zaprasza do wzięcia udziału w wydarzeniu obywateli narodowości ukraińskiej. Koncert odbędzie się 12 marca br., o godzinie 17.00.

– Spotkanie pozwoli na wspólną rozmowę, wymianę doświadczeń oraz na posłuchanie muzyk – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Na scenie wystąpi zespół Kuczeryki i Bytomski Kolektyw Śpiewaczy, grupa #AST dla Ukrainy oraz Nataliia Kazmirchuk.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc organizatorzy proszą chętnych do wzięcia udziału w koncercie o wypełnienie formularza, który znajduje się TUTAJ


Вечір української пісні. Хожув солідарний з Україною.

Пані та панове, дорогі друзі, запрошуємо українок та українців, які живуть у Хожові на Вечір української пісні, який відбудеться в суботу, 12 березня 2022 року о 17.00 у Молодіжному центрі культури в Хожові (вул. Ломпи 13) Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie. Буде можливість зустрітися, поспілкуватися та послухати музику разом.

Виступатимуть: Zespół Śpiewu Tradycyjnego Kuczeryki, Bytomski Kolektyw Śpiewaczy, AST dla Ukrainy та Наталія Казмірчук.

Безкоштовний вхід. Кількість місць обмежена, тому просимо зареєструвати свою участь: https://bit.ly/3tux4UN

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości