Puchar Polski na odreagowanie. Clearex powalczy o półfinał

Puchar Polski na odreagowanie. Clearex powalczy o półfinał
W grudniu 2021 r. w hali MORiS Clearex pokonał zespół z Brzegu w lidze. Powtórka - w środowym (9.03.) ćwierćfinale Pucharu Polski - mile widziana!Fot. Adrian Ślązok

W Statscore Futsal Ekstraklasie Cleareksowi ostatnio się nie wiedzie. W Pucharze Polski chorzowianie radzą sobie za to świetnie. W środę (9.03.) w hali MORiS zmierzą się w ćwierćfinale z Fit-Morning Gredar Brzeg.

Dla Cleareksu rozgrywki o Puchar Polski są na razie przyjemną odskocznią od problemów. W Ekstraklasie podopieczni Andrzeja Szłapy nie wygrali od pięciu kolejek, w efekcie spadli na 12. miejsce, a ich przewaga nad pierwszym zespołem ze strefy spadkowej wynosi tylko cztery punkty. W PP mogą w środę zameldować się w najlepszej czwórce.

Clearex rozpocznie o godz. 18.00 mecz z Fit-Morning Gredar Brzeg (14. drużyna Ekstraklasy).

– Będzie możliwość rehabilitacji i odbudowania się drużyny mentalnie. Na pewno nie będzie to łatwe, ale zrobimy wszystko, aby tak się stało – powiedział trener Andrzej Szłapa po ostatnim pojedynku ligowym, przegranym z Red Devils Chojnice 0:2 (cytat ze strony klubu).

Przypomnijmy, że we wcześniejszych rundach Clearex odniósł trzy zwycięstwa wyjazdowe – wszystkie z niżej notowanymi drużynami. W 1/32 finału pokonał Mundial Żary (II liga) 10:2, w 1/16 finału wygrał z KIA Łowicz (liga środowiskowa) 10:3, zaś w 1/8 finału z I-ligową Unią Tarnów 7:1.

Drużyna z Brzegu także ma na koncie trzy zwycięstwa wyjazdowe – ze Śląskiem Wrocław 11:4, OSiR Krosno Odrzańskie 6:0 oraz z występującym w Ekstraklasie Górnikiem Polkowice 3:2.

Clearex już raz mierzył się w tym sezonie z Fit-Morning Gredar Brzeg we własnej hali. 4 grudnia wygrał 4:3 w 14. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy. Było to ostatnie zwycięstwo ligowe chorzowian.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa