Reklama:


Wszystko jasne! Polska zagra na Stadionie Śląskim w finale baraży o MŚ 2022!

Wszystko jasne! Polska zagra na Stadionie Śląskim w finale baraży o MŚ 2022!
29 marca na Stadionie Śląskim odbędzie się mecz o wielką stawkę (na zdjęciu: reprezentacja Polski przed spotkaniem z Portugalią w Chorzowie, w 2018 r.)Fot. Marcin Bulanda

FIFA podjęła decyzję ws. barażowego meczu Rosja – Polska, który miał się odbyć 24 marca w Moskwie. Biało-Czerwoni awansowali bez gry. 29 marca na Stadionie Śląskim powalczą ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy, o awans na mundial!

Po tym, jak Rosja rozpoczęła 24 lutego inwazję na Ukrainę, stało się jasne, że zaplanowany miesiąc później półfinał baraży o awans na mistrzostwa świata 2022 prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Polska federacja zapowiedziała bowiem, że nie zamierza grać ze „Sborną” 24 marca – ani w Moskwie, ani na neutralnym terenie. Za Polskim Związkiem Piłki Nożnej podążyły inne federacje – m.in. Szwecji i Czech (te drużyny zmierzą się w drugim półfinale baraży).

FIFA wykluczyła 28 lutego rosyjskie kluby i reprezentacje ze wszystkich rozgrywek, ale nie sprecyzowała, co stanie się z barażem Rosja – Polska. W mediach pojawiały się różne przecieki. Włodarze światowej federacji piłkarskiej rzekomo chcieli przełożyć ten mecz na czerwiec. Tak się jednak nie stało. W poniedziałkowy wieczór FIFA ogłosiła ostateczną decyzję.

„W związku z decyzją z dnia 28 lutego 2022 r. podjętą wspólnie z Komitetem Wykonawczym UEFA o zawieszeniu do odwołania wszystkich rosyjskich drużyn z udziału w rozgrywkach FIFA i UEFA, Biuro Komitetu Organizacyjnego FIFA zadecydowało, że Polska otrzyma awans walkowerem do finału baraży (ścieżka B), który odbędzie się 29 marca 2022 r. Polacy zmierzą się w nim ze zwycięzcą meczu Szwecja – Czechy” – czytamy w komunikacie FIFA.

„FIFA ukarała dziś Rosję walkowerem. I bardzo dobrze! W wyniku wojny na Ukrainie, odpowiedzialność musi ponieść także rosyjski futbol. Zero tolerancji dla kraju, który bestialsko zabija cywilów… A my pokazaliśmy, że piłkarska solidarność ma sens! I dalej wspieramy Ukrainę” – napisał na Twitterze Cezary Kulesza, prezes PZPN.

To zaś oznacza, że 29 marca (o godz. 20.45) reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie mecz o wielką stawkę! Biało-Czerwoni będą mogli po raz czwarty w historii zapewnić sobie w „Kotle Czarownic” awans na mundial. Poprzednio dokonali tego w 1977 r. (remis 1:1 z Portugalią i awans na MŚ 1978), 1985 r. (remis 0:0 z Belgią i awans na MŚ 1986) oraz w 2001 r. (wygrana 3:0 z Norwegią i awans na MŚ 2002). Ponadto w 2007 r. Polska świętowała na Stadionie Śląskim awans na Euro 2008 (po pokonaniu Belgii 2:0).

Finałowego rywala Polacy poznają 24 marca. Tego dnia odbędzie się mecz Szwecja – Czechy (na Friends Arena w Solnie).

Dla kibiców, którzy zamierzają wybrać się na finał baraży na Stadionie Śląskim, mamy ważną informację. Sprzedaż biletów na ten mecz rozpocznie się w czwartek, 10 marca – tylko w internecie, na stronie https://bilety.laczynaspilka.pl. Nie będzie można zakupić biletów w dniu meczu, na stadionie.

PZPN już wcześniej podał ceny wejściówek – 240 zł (I kategoria), 180 zł (II kategoria), 120 zł (III kategoria), 100+60 zł (bilet rodzinny – opiekun+dziecko do lat 12), 90 zł (bilet dla osoby niepełnosprawnej).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości