Dary zebrane w Chorzowie systematycznie trafiają do Tarnopola

Dary zebrane w Chorzowie systematycznie trafiają do Tarnopola
Kilka transportów z Chorzowa trafiło juz do Tarnopola. To jeszcze nie koniec działań.fot. Mariusz Banduch

Tiry z darami zebranymi w ramach chorzowskiej zbiórki trafiają do naszego miasta partnerskiego na Ukrainie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dalsza bezinteresowna pomoc, a także sprawne działanie logistyczne.

Chorzowianie okazali ogromne serce dla Ukraińców w obliczu wojny jaka trwa w kraju naszych sąsiadów. Przypomnijmy, że w naszym mieście organizowanych jest wiele form pomocy, zarówno tych, które docierają bezpośrednio na miejsce tragicznych zdarzeń, jak i tych, które realizowane są w głównej mierze dla uchodźców.

Jednym z głównych działań była zbiórka darów w Centrum Integracji Międzypokoleniowej dla mieszkańców Tarnopola. Akcja wzbudziła wiele zainteresowanie, a budynek przy ul. Dąbrowskiego 7 pękał wręcz w szwach od ilości rzeczy i produktów.

Całość nie zakończyła się na samym złożeniu darów. Drugim krokiem było odpowiednie przygotowanie towarów do wysyłki. Z pomocą przyszły firmy ArchiDoc SA oraz Rhenus Office Systems. Pakowanie darów odbyło się w magazynach na Niedźwiedzińcu.

Część transportów dojechała już do Tarnopola. Niektóre z nich trafiły tam kursem bezpośrednim, natomiast inne zawitały do Lwowa gdzie zostały przeładowane i ruszyły w dalszą trasę.

Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie firm transportowych, które zdecydowały się na nieodpłatną pomoc. W każdym tirze, który wyjechał z Chorzowa znajdowały się 33 palety, a same samochody ważyły od 10 do 12 ton.

– Ogromne podziękowania dla pana Jakuba za nieodpłatny transport darów swoim TIR-em, ale także dla Marcina, pana Pawła, Agaty, Krzysztofa i Oresta za organizacje transportu – dziękował zastępca prezydenta miasta Marcin Michalik.

Na sytuację za naszą wschodnią granicą nie pozostało obojętne nasze niemieckie miasto partnerskie – Iserlohn. Zachodni przyjaciele przysłali do nas zebrane przez siebie dary.

– Nie tylko w Chorzowie zbieramy pomoc humanitarną dla potrzebujących na Ukrainie. Dziś przyjechała do nas ciężarówka darów z Iserlohn – mówi zastępca prezydenta miasta Marcin Michalik.

Zostały one przeładowane dzięki pomocy ekipy ze Śląskiego Klubu Goliat. Niebawem ten transport również trafi do Tarnopola.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa