Reklama:


MOL Liga. Kolejny wyjazdowy sukces Ruchu! Zadecydowała końcówka

MOL Liga. Kolejny wyjazdowy sukces Ruchu! Zadecydowała końcówka
Niebieskie mają powody do radości. Ze Słowacji przywiozły dwa punktyFot. Marcin Bulanda

KPR Ruch Chorzów odniósł siódme zwycięstwo w czesko-słowackiej MOL Lidze, pokonując na wyjeździe zamykającego tabelę Tatrana Stupava 30:24. Zgodnie z przewidywaniami, nie był to „spacerek”.

Chorzowianki udały się na Słowację bez Agnieszki Iwanowicz (ma problemy z kolanem) oraz Sabiny Radlak (nie mogła wystąpić z przyczyn osobistych). Drużynie towarzyszyła za to grupa juniorek Galiczanki Lwów, którą Ruch pomógł sprowadzić do Chorzowa. Ukrainki od kilku dni przebywają w naszym mieście i trenują w hali MORiS.

Tatran Stupava zamyka tabelę MOL Ligi, ale w ostatnich tygodniach spisuje się znacznie lepiej niż w pierwszej rundzie sezonu, gdzie przegrywał większość meczów bardzo wysoko (w tym 16:47 w hali MORiS z Ruchem, w październiku 2021 r.). W piątek mocno postawił się „Niebieskim” przez trzy kwadranse. Początek był udany w wykonaniu Ruchu (7:3 w 11. minucie), ale później gospodynie odrobiły stratę, a następnie wyszły na dwubramkowe prowadzenie (11:9).

W końcówce pierwszej połowy podopieczne Jarosława Knopika były skuteczniejsze (m.in. po dwóch rzutach karnych Natalii Kolonko, a także golach Poliny Masałowej i Natalii Doktorczyk) i na przerwę schodziły z minimalną przewagą (15:14).

Słowacki zespół nadal twardo walczył z wyżej notowanym Ruchem. Prowadził na początku drugiej części 16:15, 18:17. Problemem Tatrana okazały się jednak faule – w tej odsłonie aż pięciokrotnie musiał grać w osłabieniu (a w całym meczu siedem razy). „Niebieskim” przewagi nie zawsze wychodziły, w końcu jednak złamały opór rywalek, m.in. dzięki bardzo dobrze broniącej Dagmarze Knapik.

W 46. minucie Karolina Jasinowska trafiła na 23:20. Krótko potem czerwoną kartkę zobaczyła kluczowa rozgrywająca ze Stupavy, Pavla Bahorecova (po trzech karach dwuminutowych). Tej szansy chorzowianki nie wypuściły z rąk. W ciągu kilku minut odskoczyły na 27:21, ostatecznie zaś pokonały 14. drużynę MOL Ligi 30:24.

Była to siódma wygrana Ruchu w MOL Lidze. Co ciekawe, „Niebieskie” częściej punktują w obcych halach (4 zwycięstwa) niż u siebie (3 zwycięstwa i remis). Nadal zajmują 10. miejsce, ale strata do dziewiątej Slavii Praga wynosi tylko jeden punkt.

Już w środę, 16 marca (o godz. 18.00), drużyna z Chorzowa zagra mecz zaległy w lidze czesko-słowackiej. Do hali MORiS przyjedzie rywal z najwyższej półki – to lider tabeli i mistrz Słowacji Iuventa Michalovce.

21. kolejka MOL Ligi
Tatran Stupava – KPR Ruch Chorzów 24:30 (14:15)
Tatran:
Mozolova, Hanzalikova – Griffiths 2, I. Gasparekova, Michalcova 1, Bahorecova 6, Kovacsova 5, Jagodić 5, Zahradna, Turcanova, R. Gasparekova, Palusova, H. Karkusova 1, Tornocziova 2, Horvathova 2, K. Karkusova.  
Ruch: Ciesiółka, Knapik – Jasinowska 3, Polańska 5, Wilczek, Tyszczak, Kolonko 4, Doktorczyk 3, Masiuda 2, Kavalova 1, Kiel, M. Gryczewska 1, Grabińska, Stokowiec 5, Masałowa 6.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa