ChLF. Co za emocje! W niedzielę hit sezonu

ChLF. Co za emocje! W niedzielę hit sezonu

Piłkarze Irex Gazu mają już tylko dwa punkty przewagi nad Fizjo Factory, a 20 marca rozegrany zostanie mecz, który może zadecydować o losach mistrzowskiego tytułu. Znamy pierwszego spadkowicza z I ligi, a także zespoły, które awansowały do elity.

I LIGA: Wygrywali mecz za meczem, ale ostatnio dostali zadyszki. Piłkarze Irex Gazu po raz drugi z rzędu zostali zatrzymani. Po remisie z Bryką tym razem podzielili się punktami z Mateco (2:2). A że wcześniej Fizjo Factory wysoko wygrało z Antmarem Silesią, to różnica między dwiema najlepszymi ekipami ChLF wynosi już tylko dwa punkty! Do zakończenia sezonu pozostały trzy kolejki, ale już w tej najbliższej sporo się wyjaśni. W niedzielę, 20 marca, dojdzie bowiem do bezpośredniego starcia dwóch potęg – Irex Gazu i Fizjo Factory (godz. 11.40).

Jeśli Irex okaże się lepszy, wówczas w ostatnich dwóch kolejkach będzie musiał zdobyć zaledwie punkt, by obronić tytuł. Remis także urządza aktualnego mistrza. Natomiast Fizjo Factory zrobi wszystko, by zrewanżować się za jesienną porażkę (1:3) i awansować na pozycję lidera.

W walce o utrzymanie cenne zwycięstwo odnieśli piłkarze ZPM Kuś, którzy okazali się lepsi od Autor Teamu i awansowali na 7. miejsce. Z kolei pokonani wylądowali w strefie spadkowej. Nie może to dziwić, skoro Autor Team w ostatnich ośmiu spotkaniach zdobył zaledwie dwa punkty. Natomiast Victoria dopisała jedno „oczko” – po remisie w derbach z Klimzowcem.

Znamy już pierwszego spadkowicza. Dam Pack po piętnastej porażce w sezonie nie ma już nawet matematycznych szans na uniknięcie degradacji.

15. kolejka
Autor Team – ZPM Kuś 1:3
Kordaczka – Gadomski 2, Szaton;
Fizjo Factory – Antmar Silesia 8:3
Golly 3, Markosyan 3, Ogórek, Stec – Ciesiółka, Golba, Niestolik;
Mateco – Irex Gaz 2:2
Wolniewicz 2 – Wysocki, Zygarski;
Bryka – Dam Pack 8:0
Walczak 3, Grudzień 2, Cuber, Kozłowski, Wąsik;
Victoria Klimzowiec – Klimzowiec 2:2
Marcin Winciersz, Wystop – Malik 2.

Tabela: Irex Gaz 38 pkt., Fizjo Factory 36, Mateco 31, Bryka 28, Antmar Silesia 21, Klimzowiec 21, ZPM Kuś 14, Victoria Klimzowiec 12, Autor Team 12, Dam Pack 3.


II LIGA: W miniony weekend poznaliśmy zespoły, które od września występować będą w najwyższej klasie rozgrywek. W walce o awans liczyło się trio: Orange, Nattel oraz Tajfun. Zwycięsko wyszły z niej dwie pierwsze ekipy. Orange przypieczętował sukces, zwyciężając w sobotę z Tajfunem 4:3. W niedzielę odbył się mecz zaległy Tajfun – Nattel. Lepsza okazała się drużyna z Chorzowa Starego i ona także jest już pewna gry w elicie w sezonie 2022/23.

W ostatniej kolejce – 19 marca – dowiemy się, kto zostanie mistrzem II ligi. Orange zmierzy się z Nattelem (godz. 10.30). W pierwszej rundzie triumfowali „Pomarańczowi” (5:2), którym do obrony pierwszej pozycji wystarczy teraz remis.

15. kolejka
Nattel Chorzów Stary – Koreja.pl 2:0

Lipiarz, Manjura;
Stokson – WSD 3:1
Gołębiowski 2, Gros – Woronko;
Contra – Pro Banking 3:0
Bryk, Leoniak, Molo;
Orange – Tajfun 4:3
Krawczyk, Lenert, Marcinek, Rybacki – Mączka 3.

Mecz zaległy
Tajfun – Nattel Chorzów Stary 2:6

Mączka 2 – Duda 2, Manjura 2, Lipiarz, Nowak.

Tabela: Orange 34 pkt., Nattel 33, Tajfun 24, Stokson 22, Contra 21, WSD 9, Koreja.pl 5, Pro Banking 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa