Trwa zbiórka na rzecz uchodźców. Brakuje żywności, apel prezydenta do mieszkańców

Trwa zbiórka na rzecz uchodźców. Brakuje żywności, apel prezydenta do mieszkańców
Pierwsza zbiórka okazała się ogromnym sukcesem. Obecnie najbardziej potrzebne jest jedzenie.fot. własne

W dalszym ciągu na Ukrainie trwa wojna wywołana atakiem rosyjskiej federacji. Obywatele naszych wschodnich sąsiadów, którzy w wyniku ucieczki trafiają do Chorzowa nadal potrzebują pomocy.

Zbiórka darów na rzecz mieszkańców Tarnopola cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Ogromne serce jakie okazali chorzowianie poskutkowało dostarczeniem za naszą wschodnią granicę kilku ciężarówek najpotrzebniejszych rzeczy i produktów.

– Niedawno ta sala była wypełniona po brzegi waszymi darami, prowiantem, rzeczami, ubraniami, środkami chemicznymi – mówił z sali CIM prezydenta Andrzej Kotala. – Za to chciałem wam dzisiaj serdecznie podziękować, bo gdyby nie wy, gdyby nie wasze wielkie serce i zaangażowaniem , to wiele osób byłoby dziś bez tych wszystkich rzeczy – dodaje.

Miasto nie poprzestaje na tych działaniach. W Chorzowie zostało uruchomionych wiele inicjatyw na rzecz uchodźców, którzy szukają tutaj schronienia i lepszej przyszłości. Obecnie w Centrum Integracji Międzypokoleniowej zbierane są kolejne dary. Tym razem trafią one właśnie do Ukraińców, którzy przebywają w naszym mieście. Aktualnie największy deficyt odnotowano odnośnie żywności. Oprócz tego potrzebne są konkretne środki higieniczne, a także artykuły przemysłowe i ubrania.

– Nie ma w tej chwili pożywienia. Gorąco was proszę o jeszcze jeden dar, o jeszcze jeden zryw, o okazanie jeszcze raz wielkiego serca. Przynieście państwo pożywienie, bo to w tej chwili jest najbardziej potrzebne – apelował do mieszkańców Andrzej Kotala.

Wymienione artykuły można przynosić do siedziby Centrum Integracji Międzypokoleniowej przy ul. Dąbrowskiego 7, w godzinach 8.00 – 16.00 w poniedziałki, wtorki, środy i piątki, a także od 8.00 do 18.00 w czwartki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa