ChLF. Miozga zrobił różnicę! Gol na wagę kolejnego złota?

ChLF. Miozga zrobił różnicę! Gol na wagę kolejnego złota?

Tylko jedna bramka padła w meczu Irex Gaz – Fizjo Factory, który miał zdecydować o losach mistrzostwa Chorzowa. Jej autorem był Mirosław Miozga. To zwycięstwo praktycznie zapewnia Ireksowi dziewiąty tytuł.

I LIGA: Na ten mecz wszyscy czekali. Irex Gaz i Fizjo Factory co sezon biją się o mistrza i nie inaczej jest w tym sezonie. Na trzy kolejki przed końcem drużyny dzieliły tylko dwa punkty. Dawny Budoserwis musiał wygrać, by przeskoczyć w tabeli liderujący Irex i przerwać jego dominację, która trwa od sezonu 2017/18.

Stawka była ogromna, można więc było przypuszczać, że obejrzymy z obu stron bardzo uważną grę i czyhanie na błąd rywala. Być może jeden jedyny. Tak też się stało, a w hicie sezonu padła tylko jedna bramka. W pierwszej połowie Mirosław Miozga (Irex Gaz) posłał piłkę w okienko bramki Fizjo Factory.

46-latek, który niegdyś zdobywał ważne bramki dla Cleareksu Chorzów w Ekstraklasie, teraz praktycznie rozstrzygnął kwestię mistrzowskiego tytułu. Irex Gaz ma bowiem aż pięć punktów przewagi nad Fizjo Factory, a do tego zwyciężył w obu spotkaniach z odwiecznym rywalem (jesienią 3:1). Lider musiałby więc przegrać dwa pozostałe spotkania – z Antmarem Silesią i… z ostatnim w tabeli Dam Packiem, który w tym sezonie nie zdołał zwyciężyć ani razu.

Jak widać, to scenariusz bardzo mało prawdopodobny. Lider może przypieczętować sukces już w niedzielę (27.03.). Jeśli przynajmniej zremisuje ze wspomnianym Antmarem (godz. 8.00), będzie mógł świętować zdobycie dziewiątego tytułu mistrzowskiego.

Niczym w kalejdoskopie zmienia się sytuacja w walce o utrzymanie. Przed tygodniem Autor Team przegrał bardzo ważny mecz z ZPM Kuś, przedłużając serię spotkań bez zwycięstwa do ośmiu. Jednak w tej kolejce drużyna z Siemianowic zaskoczyła na plus, zwyciężając 4:0 z Antmarem Silesią. Dzięki temu opuściła strefę spadkową, w której z kolei znalazła się Victoria. Ekipa z Klimzowca zremisowała bowiem 1:1 z innym zespołem z dolnych rejonów tabeli – ZPM Kuś.

W następnej kolejce czeka nas mecz, który wiele wyjaśni. Jeśli Autor pokona Victorię, wówczas zapewni sobie utrzymanie przed ostatnią kolejką. Ale w przypadku porażki sam znajdzie się pod kreską. Natomiast ZPM Kuś zmierzy się z Bryką.


16. kolejka
ZPM Kuś – Victoria Klimzowiec 1:1

Kowalski – Chmielowski;
Klimzowiec – Bryka 3:4
Budzik 2, A. Bidelski – Grudzień 2, Cuber, Walczak;
Antmar Silesia – Autor Team 0:4
Bejm, Czopnik, D. Matusiak, Szendrak;
Dam Pack – Mateco 1:9
R. Oczko –  Wolniewicz 4, Dańko, Piasecki, Poloczek, D. Skorupa, Szałkowski;
Irex Gaz – Fizjo Factory 1:0
Miozga.

Tabela: Irex Gaz 41 pkt., Fizjo Factory 36, Mateco 34, Bryka 31, Antmar Silesia 21, Klimzowiec 21, ZPM Kuś 15, Autor Team 15, Victoria Klimzowiec 13, Dam Pack 3.


II LIGA: Przed tygodniem poznaliśmy drużyny, które zapewniły sobie awans – Orange oraz Nattel. Teraz zaś doszło do meczu na szczycie, którego stawką było zwycięstwo w rozgrywkach II ligi. Drużyna z Chorzowa Starego zrewanżowała się za porażkę 2:5 z pierwszej rundy. Pokonała „Pomarańczowych” 4:2 i wyprzedziła ich w tabeli. Obu zespołom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w I lidze!

Największym przegranym finiszu sezonu jest Tajfun. Drużyna, która jeszcze kilka tygodni temu miała realne szanse na awans, doznała czterech porażek z rzędu. Po przegranej z Contrą 3:6 Tajfun spadł z trzeciego miejsca aż na piąte – wyprzedził go bowiem nie tylko ostatni rywal, ale także Stokson.

Królem strzelców II ligi został Tomasz Manjura (Nattel Chorzów Stary), który w 11 spotkaniach zdobył 20 bramek. Natomiast klasyfikację fair play wygrała Contra (jej piłkarze zobaczyli tylko trzy żółte kartki w całym sezonie).

16. kolejka
Stokson – Pro Banking 4:1

Stolecki 2, Gołębiowski, K. Kolebski – Greń;
WSD – Koreja.pl 3:1
Kośny, Skiba, Woronko – Siąkowski;
Contra – Tajfun 6:3
Fleger 2, Molo 2, Kutschereiter, Szrama – Mączka 2, Szernich;
Nattel Chorzów Stary – Orange 4:2
Furtak 2, Duda, Filauer – Kluz, Malordy.

Tabela końcowa: Nattel 36 pkt., Orange 34, Stokson 25, Contra 24, Tajfun 24, WSD 12, Koreja.pl 5, Pro Banking 4.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa