Reklama:


Nowa twarz przy Cichej 6. Ruch podpisał kontrakt z ukraińskim obrońcą

Nowa twarz przy Cichej 6. Ruch podpisał kontrakt z ukraińskim obrońcą
Czy nowy zawodnik pomoże awansować Niebieskim do 1. ligi?fot. Ruch Chorzów

Ruch Chorzów w dalszym ciągu pozostaje aktywny na rynku transferowym. Niebiescy ogłosili dziś zakontraktowanie 30-letniego Rusłana Zubkowa.

Drużyna 14-krotnego Mistrza Polski ogłosiła podpisanie kontraktu z nowym zawodnikiem. Graczem Niebieskich został 30-letni Ukrainiec Rusłan Zubkow. Gracz występuje nominalnie na pozycji środkowego obrońcy, gdzie aktualnie panuje spora konkurencja. Do zdrowia wrócił Filip Nawrocki, a pod jego nieobecność bardzo dobrze we wspomnianej roli zaczął spisywać się Patryk Sikora.

W ostatnim czasie nowy nabytek Ruchu związał się umową Ahrobiznesem Wołoczyska występującym na drugim poziomie rozgrywkowym w Ukrainie. Nie zadebiutował w nowych barwach ze względu na rozpoczętą przez Rosjan wojnę. W trakcie rozpoczęcia walk przebywał ze swoim zespołem na zgrupowaniu w Turcji. Stamtąd przyjechał do Polski, a jego kontrakt z ukraińską drużyną został rozwiązany.

Zubkow urodził się 24 listopada 1991 r., w Odessie. Jest wychowankiem lokalnego Czarnomorca. W trakcie swojej dotychczasowej kariery występował w takich zespołach jak: FK Odessa Illicziweć Mariupol, Zirka czy FK Lwów. Ukrainiec grał także w drużynach z Azerbejdżanu i Białorusi. Na swoim koncie ma 25 występów w ukraińskiej ekstraklasie i blisko 90 na drugim poziomie rozgrywkowym

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości