Reklama:


Robert Lewandowski pod wrażeniem Śląskiego. „Kibice dodadzą skrzydeł”

Robert Lewandowski pod wrażeniem Śląskiego. „Kibice dodadzą skrzydeł”
Robert Lewandowski pochwalił atmosferę panującą na meczach na Stadionie Śląskim oraz murawę, na której Polacy powalczą o mundialFot. Marcin Bulanda

– Doskonale wiem, jaka panuje tu atmosfera. Grać na takich stadionach to jest przeżycie – mówił Robert Lewandowski o Stadionie Śląskim, na którym 29 marca reprezentacja Polski powalczy o awans do finałów mistrzostw świata 2022.

Od poniedziałku trwa zgrupowanie reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni we wtorek ponownie trenowali na głównej płycie Stadionu Śląskiego, wcześniej zaś z dziennikarzami spotkał się Robert Lewandowski.

Kapitan Biało-Czerwonych mówił m.in. o tym, z kim wolałby zmierzyć się w finale baraży (29 marca, w Chorzowie) – ze Szwecją czy z Czechami.

– Na pewno są to wyrównane zespoły. Patrząc z perspektywy ostatnich meczów, chęć rewanżu ze Szwecją jest duża, nie powiem, że nie (Polacy przegrali z tym zespołem na ostatnim Euro 2:3 – przyp. red.). Jedna i druga drużyna gra naprawdę na dobrym poziomie, ma wielu wspaniałych zawodników w europejskich klubach. To będzie dla nas wyzwanie – mówił Robert Lewandowski.

Napastnik jest przekonany, że za tydzień kibice stworzą na Stadionie Śląskim fantastyczną atmosferę, która uskrzydli nasz zespół w walce o wyjazd na MŚ do Kataru.

– Grając tutaj na Stadionie Śląskim, z pełnym stadionem, ze wsparciem, będzie to fantastyczna atmosfera. Doskonale wiem, jaka tu panuje. Kibice nam pomogą, dodadzą skrzydeł. Grać na takich stadionach w Polsce to jest przeżycie, wielka rzecz. Tym bardziej w meczu o stawkę – dodał.

Zobacz zdjęcia z wtorkowego treningu i konferencji Roberta Lewandowskiego (Fot. Marcin Bulanda)

„Lewy” komplementował także murawę na chorzowskim obiekcie.

– To murawa na bardzo europejskim poziomie. Myślę, że na jej stan nie będziemy narzekać, nie mamy zamiaru. Wygląda na bardzo dobrze przygotowaną – dodał.

Lewandowski ma szansę wystąpić po raz ósmy w karierze na Stadionie Śląskim. Wcześniej grał w Chorzowie przeciwko: Czechom (2008 r.), Irlandii Północnej (2009 r.) i Słowacji (2009 r. – wszystkie trzy mecze w eliminacjach MŚ 2010), Korei Płd. (2018 r., mecz towarzyski), Portugalii (2018 r., Liga Narodów), Włochom (2018 r., Liga Narodów) oraz Holandii (2020 r., Liga Narodów). W meczu z Koreą Płd. strzelił jedynego gola na Śląskim, zaś spotkanie z Portugalia było jego setnym w reprezentacji Polski.

Zanim Polacy przystąpią do walki o awans na MŚ 2022, w czwartek zmierzą się w meczu towarzyskim ze Szkocją w Glasgow.

Natomiast po powrocie ze Szkocji odbędą dwa treningi na stadionie chorzowskiego Ruchu – w sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 11.00 (zamknięte dla kibiców).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości