Rusza trening przed rywalizacją o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kręć kilometry dla Chorzowa

Rusza trening przed rywalizacją o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Kręć kilometry dla Chorzowa
Rowerzyści mogą połączyć aktywność z treningiem przed rywalizacją o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.fot. własne

Miłośnicy jazdy rowerem będą mogli ponownie przyczynić się do wspólnego celu i sprawić, aby Chorzów stał się Rowerową Stolicą Polski. Potrzebne jest do tego odpowiednie przygotowanie.

Coraz lepsza pogoda zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Z obecnej aury mogą być zadowoleni m.in. rowerzyści, którzy codzienną jazdą mogą przyczynić się do wspólnego sukcesu całego Chorzowa.

Już w czerwcu odbędzie się kolejna edycja rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przypomnijmy, że podczas ubiegłej edycji Chorzów zajął 39. miejsce na 52 miejscowości z dorobkiem 39 300 pkt. Pierwsza lokata przypadła Bydgoszczy, która wykręciła wynik aż 1 517 483 pkt.

Już teraz można poczuć przedsmak zmagań, bowiem od wczoraj ruszył trening miast, do którego zgłosiło się 47 miejscowości, w tym Chorzów. Podczas ubiegłorocznych przygotowań organizatorzy odnotowali prawie 17 tysięcy zarejestrowanych rowerzystów, około 2,3 miliona przejechanych kilometrów i ponad 139 tysięcy aktywności w ramach oficjalnego treningu.

Zasady podczas treningu różnią się tym, że kilometry przejechane na rowerze sumują się dla wybranego miasta. W rywalizacji głównej natomiast stosujemy przelicznik – przejechane kilometry są przeliczane na punkty uwzględniające wielkość miast – tłumaczy koordynator akcji Tomasz Dobrowolski.

Trening potrwa do 21 maja br., żeby wziąć udział w akcji należy wykonać kilka kroków:

  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu.
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2022.
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry. Jeśli Twojego miasta nie ma na liście, możesz dołączyć do grupy „RESZTA ŚWIATA”.
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa