Studia na Śląsku – Uczelnia WSB i kierunki studiów w aglomeracji śląskiej

Studia na Śląsku – Uczelnia WSB i kierunki studiów w aglomeracji śląskiej

Perspektywy zawodowe w aglomeracji śląskiej przyciągają do tego regionu coraz więcej osób – w tym studentów. Mogą oni wybrać Wyższą Szkołę Bankową w Chorzowie, która oferuje atrakcyjne kierunki studiów o ciekawych specjalnościach, zaprojektowanych z myślą o rzeczywistych potrzebach rynku pracy.

Kierunki inżynieryjne

W WSB w Chorzowie można studiować m.in. informatykę – zapotrzebowanie na specjalistów z branży IT cały czas rośnie, dlatego jest to kierunek wybierany co roku przez tysiące studentów. W WSB można dodatkowo wybrać jedną z wielu dostępnych specjalności, takich jak Cloud developer, programowanie, programowanie urządzeń mobilnych, tester oprogramowania czy administrator baz danych.

Ciekawym wyborem dla osób, które rozważają wybór kierunku inżynierskiego, będzie także inżynieria zarządzania czy logistyka. W ramach obu kierunków prowadzone są specjalności, których ukończenie ułatwi znalezienie zatrudnienia. Kierunek logistyka jest też dodatkowo prowadzony – w ramach odrębnej ścieżki – w języku angielskim. To dobra opcja dla osób, które rozważają po studiach emigrację poza granice kraju.

Kierunki społeczne z ciekawymi specjalnościami

Dużym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się także kierunki społeczne. W WSB w Chorzowie (https://www.wsb.pl/chorzow/) można studiować m.in. administrację czy bezpieczeństwo wewnętrzne. To dobry wybór dla osób, które chciałyby pracować w administracji publicznej lub służbach mundurowych. Z kolei wszyscy, którzy widzą swoją przyszłość w księgowości, biurze rachunkowym, banku czy instytucji finansowej powinni zapisać się na kierunek finanse i rachunkowość.

W ofercie WSB znajduje się też kierunek dla sprzedawców i osób, które chciałyby spróbować swoich sił w branży reklamowej. Mowa o kierunku marketing i sprzedaż – w jego ramach są prowadzone takie specjalności jak Content marketing – tworzenie treści marketingowych, E-handel i sprzedaż w nowych mediach, Public relations i nowoczesna komunikacja czy strategie i techniki sprzedaży.

Oprócz tego WSB ma w swojej ofercie także takie kierunki jak turystykę i rekreację czy pedagogikę. Studenci tych kierunków, oprócz wiedzy teoretycznej, mogą zdobyć również umiejętności potrzebne do pracy w zawodzie, co ułatwi im znalezienie zatrudnienia tuż po zakończeniu studiów.

Kierunki biznesowe

Tym, co wyróżnia WSB, są kierunki, których program został zaprojektowany z myślą o obsłudze przedsiębiorców. Mowa o prawie w biznesie, psychologii w biznesie czy języku angielskim w biznesie. Wszystkie te kierunki łączy fakt, że oprócz wiedzy prawniczej, psychologicznej czy filologicznej studenci zdobywają wiedzę na temat obsługi przedsiębiorstw. Dzięki temu mogą pracować w działach dużych firm. To atrakcyjna alternatywa dla pięcioletnich studiów prawniczych, psychologicznych czy filologii angielskiej bez konkretnej specjalizacji.

Warto też dodać, że studenci niemal wszystkich kierunków zdobywają również wiedzę na temat zakładania działalności gospodarczej – dzięki czemu po ukończeniu studiów mogą wystartować z własnym biznesem.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa