Reklama:


W kwietniu rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Wiemy, kiedy odbędzie się w Chorzowie

W kwietniu rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Wiemy, kiedy odbędzie się w Chorzowie
Tegoroczna stawka dotyczy głównie mężczyzn z rocznika 2003.fot. WKU Chorzów

Wojewoda Śląski wydał obwieszczenie odnośnie tegorocznej kwalifikacji wojskowej. Początek już w kwietniu.

Kalendarzowa wiosna rozpoczęła się już na dobre, a więc kolejne rocznik musi szykować się do kwalifikacji wojskowej. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wydał obwieszczenie, które zawiera szczegółowe informacje na ten temat. Potocznie zwana „stawka” w woj. śląskim rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 8 lipca br.

Tradycyjnie dla wszystkich osób stale zamieszkujących lub przebywających ponad 3 miesiące w Chorzowie miejscem kwalifikacji będzie Starochorzowski Dom Kultury przy ul. Siemianowickiej 59. W naszym mieście kwalifikacja potrwa od 23 maja do 9 czerwca br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00.

„Stawka” dotyczy głównie mężczyzn urodzonych w 2003 roku, ale pojawić powinny się także osoby z roczników 1998-2002, które nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Katalog mówi także o kobietach urodzonych w latach 1998 – 2003, które posiadają kwalifikacje do czynnej służby wojskowej, lub pobierają naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym 2021/22 kończą naukę w szkołach lub uczelniach. Chodzi m.in. o kierunki medyczne, weterynaryjne, czy też psychologiczne.

Każda z osób, która przystępują do kwalifikacji po raz pierwszy, musi mieć ze sobą dowód osobisty lub inny dokument poświadczający tożsamość, aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy, a także dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobierania nauki. Jeżeli ktoś nie pojawi się we wskazanym terminie, to musi mieć ze sobą dokument potwierdzający przyczyny takiego stanu rzeczy.

Należy także mieć ze sobą dokumentację medyczną, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie dwunastu miesięcy przed stawieniem się do kwalifikacji.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa