Nowa inwestycja w Parku Śląskim. Ogród Bylinowy przejdzie modernizację

Nowa inwestycja w Parku Śląskim. Ogród Bylinowy przejdzie modernizację
Ogród Bylinowy będzie kolejny zmodernizowanym w Parku Śląskim miejsce.fot. Park Śląski

Kolejne miejsce w Parku Śląskim otrzyma drugie życie. Zarząd Zielonych Płuc Śląska podpisał umowę na modernizację Ogrodu Bylinowego.

Władze Parku Śląskiego nie zwalniają tempa w kwestii prac nad poprawą stanu poszczególnych miejsc położonych na terenie obiektu. Przyszła pora na modernizację Ogrodu Bylinowego, który położony jest przy zbiegu al. Klonowej i al. Harcerskiej nieopodal integracyjnego placu zabaw.

W ramach ustalonego planu prac wyremontowane zostaną ścieżki, a także droga. Oprócz tego na terenie ogrodu pojawi się nowe oświetlenie (30 lamp) oraz monitoring. Wszyscy odwiedzający park będą mogli cieszyć się nowymi ławkami i leżakami. Dodatkowo powstanie tzw. zdrój pitny, podobny do tego, który znajduje się na ścianach mozaikowych obok „Kapelusza”.

Modernizacja obejmie także tamtejszą florę. Zamontowany zostanie nowy system nawadniania, który ułatwi opiekę nad roślinami.

Za realizację prac odpowiadać będzie firma Silesia Trans Service z Katowic. Spółka na pierwszym etapie modernizacji będzie musiała przygotować w ciągu 3 miesięcy projekt prac. Następnie rozpocznie się druga faza, w której odbędzie się remont, na który wykonawca będzie miał 5 miesięcy.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 1,1 mln zł. Modernizacja Ogrodu Bylinowego zostanie zrealizowana w ramach zadania: „Kompleksowa modernizacja ciągów komunikacyjnych” w Parku Śląskim, które wpisuje się w założenia unijnego programu JESSICA.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa