Kolejna część „Historii Ruchu Chorzów” na 102. urodziny klubu

Kolejna część „Historii Ruchu Chorzów” na 102. urodziny klubu
To już kolejna część publikacji opracowanej przez członków stowarzyszenia Wielki Ruch.fot. Ruch Chorzów

Kibice chorzowskiego Ruchu, którzy jednocześnie interesują się historią 14-krotnego Mistrza Polski mogą zacierać ręce. Już w kwietniu do sprzedaży trafi kolejna część książki o dziejach klubu.

Wielkimi krokami zbliżają się kolejne urodziny Ruchu Chorzów. Już 20 kwietnia br., miną 102 lata od powstania 14-krotnego Mistrza Polski. Z tej okazji do sprzedaży trafi kolejna część książki „Historia Ruchu Chorzów”. Konkretnie będzie to Tom I. Część 3, w której przeczytamy o wydarzeniach z lat 1934 – 1935, w który Niebiescy dwukrotnie sięgnęli po tytuł Mistrza Polski.

Przypomnijmy, że opracowaniem książki zajmuje się zespół historyczny Stowarzyszenia Wielki Ruch. Do tej pory wydane zostały dwie części wspomnianego dzieła.

– Wydawało nam się, że przy drugiej części osiągnęliśmy maksymalny poziom lat, które mogą objąć te części. Jednak dwa wydarzenia zmusiły nas do skrócenia trzeciej części do okresu 1934 – 1935. Książka opisuje dwa niezwykłe lata w dziejach klubu, okraszona jest pięknymi fotografiami, rycinami i dokumentami, których w książce znajduje się ponad 300. Część trzecia opowiada ponadto o początkach gry w Ruchu Ernesta Wilimowskiego, bez wątpienia jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu. Ten siedemnastolatek przebojem wdarł się do pierwszego składu mistrzowskiej drużyny oraz reprezentacji, której był najmłodszym debiutantem. „Ezi” szybko zyskał status prawdziwej gwiazdy, o czym świadczyć może gigantycznie zainteresowanie mediów jego osobą. Innym wydarzeniem, na którym skupia się trzecia część to otwarcie nowego stadionu. W archiwach znajdowało się kilkanaście nigdy wcześniej niepublikowanych fotografii, które przedstawimy w najnowszej publikacji – opisuje Grzegorz Joszko, wydawca książki, na łamach oficjalnej strony klubu.

Premiera najnowszej części „Historii Ruchu Chorzów” odbędzie się 20 kwietnia. Na początku miesiąca klub zapowiada uruchomienie przedsprzedaży.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa