Reklama:


Jak wybrać zasłony do salonu? Spraw, by Twoje wnętrza były wyjątkowe

Jak wybrać zasłony do salonu? Spraw, by Twoje wnętrza były wyjątkowe

Jak wybrać odpowiednie zasłony do salonu, aby pasowały do wystroju wnętrza, a jednocześnie były w pełni funkcjonalne? To niełatwe zadanie, jeśli jednak znajdziesz sklep z bogatym asortymentem, to na pewno uda Ci się w nim znaleźć rozwiązanie idealnie pasującego do Twojego domu.

Zasłony odgrywają istotną rolę w większości polskich domów, bo bez nich można odnieść wrażenie, że oknom i ścianom brakuje ważnego elementu. Dobrze dobrane tkaniny natomiast nadają pomieszczeniu oryginalnego charakteru, gwarantują prywatność, chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów, a dodatkowo zabezpieczają wnętrze przed intensywnymi promieniami słońca.

Jak wybrać odpowiednie zasłony do salonu?

Wybierając zasłony do salonu, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim pamiętaj, że ich wygląd, krój, kolor czy materiał wykonania w znacznej mierze zależą od wystroju pomieszczenia. Zupełnie inaczej wyglądały będą zasłony do słonecznego i jasnego salonu, a inaczej do niewielkiego pokoju, w którym stoją meble o ciemniejszych barwach. 

Możesz zdecydować się na zasłony w podobnym kolorze do barw pomieszczenia lub wręcz przeciwnie – kontrastujących i przyciągających uwagę. Oba systemy mają swoich zwolenników, wiele więc zależy też od Twojego gustu. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, a następnie wybierz najlepszej jakości zasłony, które Ci to umożliwią.

Nowoczesne zasłony muszą mieć odpowiedni kolor

Nowoczesne wnętrza rządzą się swoimi prawami. Zwykle cechuje je minimalizm i niewielka różnorodność kolorów. Właśnie dlatego tak istotne w tym przypadku jest to, jaką barwę będą miały zasłony do salonu. 

Zwykle nie sprawdzają się tu zasłony różnokolorowe, o wzorach kwiatowych czy różnorodne motywy. Elegancko i dystyngowanie wyglądają materiały jednolite dobrej jakości. Dobrać je można np. do koloru narzut, poszewek czy innych, charakterystycznych akcentów. Popularnym rozwiązaniem jest też zastosowanie kontrastu między kolorem zasłon oraz ścian.

Zasłony zaciemniające, idealne do salonu pełnego słońca

W przypadku pomieszczeń jasnych, o intensywnym nasłonecznieniu, polecane są zaciemniające zasłony do salonu. Produkty te doskonale zatrzymują promienie słoneczne i sprawiają, że pokój jest delikatnie zacieniony. Dzięki temu panuje w nim przyjemny chłód, a przebywanie w nim jest czystą przyjemnością, szczególnie podczas upalnego lata. 

Tego typu zasłony nie muszą być grube, ciemne i ciężkie, jak niektórym może się wydawać. Obecnie na rynku znaleźć można wiele nowoczesnych materiałów, które są zaciemniające, a jednocześnie dostępne w różnorodnych kolorach. Co więcej, wyglądają lekko i elegancko, przez co łatwo dopasować je do wystroju każdego salonu.

Perfekcyjne zasłony do salonu, stworzone z najwyższej jakości materiałów

Jak widzisz, zasłony do salonu wybierać można na wiele różnorodnych sposobów. Kierując się ich kolorem, materiałem wykonania czy wystrojem całego pomieszczenia. Bezustannie ogromną popularnością cieszą się np. zasłony welurowe, doskonale prezentujące się nawet w najbardziej eleganckich domach i mieszkaniach. 

Nie brak jednak też zwolenników tańszych rozwiązań, które np. dobrze sprawdzą się w odważniejszym i nieszablonowym stylu. Szczególnie często wybierane są np. do mieszkań osób młodych, które niejednokrotnie unikają poważnego, eleganckiego wystroju.

Niezależnie od tego, jakie zasłony do salonu wybierzesz, zawsze pamiętaj, by były one stworzone z materiałów wysokiej jakości. Ich wielkość też odpowiednio dopasuj do wymiarów swoich okien oraz ścian. Wtedy będziesz miał pewność, że Twój pokój nabierze unikatowego charakteru. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości