Reklama:


Wielkanocny konkurs i wystawa w MDK Batory

Wielkanocny konkurs i wystawa w MDK Batory
Konkurs "Góra Pisanek" to doskonała okazja na rozpoczęcie przygotowań do zbliżających się świąt.fot. Freepik

Tegoroczne Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji Miejski Dom Kultury Batory przygotował konkurs dla najmłodszych.

Dom kultury w Chorzowie Batorym ogłosił konkurs „Góra Pisanek” na najładniejszą ozdobę wielkanocną.

– Nie ważne czy jest to pisanka, palma, zajączek czy baranek – wszystkie dekoracje będą oceniane w konkursie – czytamy na stronie MDK.

Uczestnikami mogą być dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Prace należy składać w siedzibie MDK, a konkretnie w punkcie obsługi klienta do 4 kwietnia br. Od tego dnia do piątku 8 kwietnia stworzona zostanie z nich wystawa, którą będzie można oglądać na terenie obiektu. Ostatnim etapem jest ocena wykonanych dzieł i wręczenie nagród oraz dyplomów, które nastąpi się 13 kwietnia.

– Podczas oceniania prac, jury uwzględnia oryginalny pomysł, wygląd ozdoby, użyte materiały, stopień trudności wykonania, technikę wykonania oraz czy zostały spełnione założenia regulaminu konkursu – zapowiadają organizatorzy.

Po zakończeniu konkursu prace zostaną przekazane do Parafii Świętego Franciszka z Asyżu w Chorzowie, po czym w Niedziele Palmową będą sprzedawane przed kościołem. Uzbierane środki zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa